آموزش پاک کردن تلگرام، دیلیت اکانت تلگرام

بعضی اوقات کاربران شبکه های اجتماعی تصمیم می گیرند مدتی از شبکه های اجتماعی خارج شوند. در این حالت معمولاً به دلیل کار و مطالعه سعی می کنند از پیام ها و شبکه های اجتماعی دور باشند و در آینده و در زمان مناسب بازگردند.

 

یکی از رایج ترین سایت های رسانه های اجتماعی تلگرام است که کاربران در آن به دنبال حذف حساب های تلگرام خود هستند. در این آموزش نحوه حذف اکانت تلگرام و دلیل حذف خودکار اکانت تلگرام را توضیح خواهم داد که به شما اجازه می دهد هم اکانت تلگرام خود را حذف کنید و هم از حذف خودکار اکانت تلگرام جلوگیری کنید.

قبل از اینکه روش های حذف اکانت تلگرام و نحوه جلوگیری از حذف خودکار اکانت تلگرام را وارد کنید ، باید به نکات زیر توجه کنید.

با حذف حساب تلگرام ، تمام داده های موجود در آن از جمله مخاطبین ، گروه ها ، چت های خصوصی و کانال تلگرام از بین می روند.
اگر می خواهید با همان شماره ای که حساب خود را با آن پاک کرده اید از تلگرام استفاده کنید ، داده ها بازیابی نمی شوند و شما به عنوان کاربر جدید وارد تلگرام می شوید.
برخی تصور می کنند برای حذف گزارش تلگرام ، اگر حساب کاربری خود را پاک کنند و دوباره وارد تلگرام شوند ، گزارش تلگرام را ترک می کنند که نادرست است و گزارش تلگرام شماره گذاری می شود.

حذف خودکار حساب تلگرام

از همان ابتدا ، تلگرام یک ویژگی نصب کرده است که اگر مدت زمان طولانی وارد حساب خود نشوید ، حساب تلگرام به طور خودکار پاک می شود. به طور معمول ، تنظیمات موجود در این برگه به ​​صورت پیش فرض روی ۶ ماه تنظیم می شوند ، به این معنی که اگر حساب شما در مدت ۶ ماه از آخرین باری که در تلگرام آنلاین بودید ، آنلاین نباشد ، حساب تلگرام شما به طور خودکار حذف می شود.

مدت زمان حذف خودکار حساب تلگرام را انتخاب کنید ، می توانید تغییر دهید ، زمان را کاهش دهید یا مدت زمان را افزایش دهید تا از حذف خودکار حساب تلگرام جلوگیری کنید. تعریف این دوره از یک ماه تا یک سال متفاوت است. برای این کار ، در نسخه اندروید تلگرام به تنظیمات> حریم خصوصی و امنیت (تنظیمات> حریم خصوصی و امنیت) بروید و از زبانه Advanced بر روی گزینه Delete my account اگر دور هستید کلیک کنید و یکی از گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کنید .

پاک کردن اکانت تلگرام

پس از انتخاب یکی از گزینه ها یک ماه ، سه ماه ، شش ماه و یک سال پس از آخرین باری که در تلگرام آنلاین بودید ، اگر تاکنون آنلاین نیستید ، حساب تلگرام به طور خودکار پاک می شود.

دلیل حذف خودکار حساب تلگرام
همانطور که در بالا ذکر شد ، دلیل حذف خودکار حساب تلگرام شما به دلیل تنظیمات انتخاب شده در بالا است. بنابراین ، اگر کاربری هستید که دیر به تلگرام خود مراجعه می کنید ، حتماً این گزینه را روی زمان زیاد قرار دهید تا با حذف حساب ، اطلاعات موجود در آن را از دست ندهید.

آموزش حذف اکانت تلگرام

حال ، اگر می خواهید در صورت نیاز یک حساب Telegram را به صورت دستی حذف کنید ، ابتدا باید از برنامه مرورگر برای دسترسی به پیوند حذف حساب Telegram استفاده کنید. برای این کار بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه هدایت شوید تا حساب تلگرام با لینک مستقیم حذف شود.

لینک حذف اکانت تلگرام

در این حالت ، صفحه زیر ظاهر می شود که در آن شما باید شماره خود را همراه با کد کشور وارد کنید. در اینجا کد کشور ایران است که باید از +۹۸ استفاده کنید. به عنوان مثال شماره خود را بصورت +۹۸۹۱۸۱۲۳۴۵۶۷ وارد کرده و بر روی دکمه Next کلیک کنید.

پاک کردن تلگرام

حال در این مرحله کدی به تلگرام شما ارسال خواهد شد که باید برنامه تلگرام را باز کرده و کد مورد نظر را کپی کنید.

حذف تلگرام

حال که کد را کپی کردید مجددا به صفحه مرورگر بازگشته و کد را مشابه نمونه زیر در فیلد Confirmation Code وارد کرده و روی دکمه Sign In کلیک کنید.

دیلیت اکانت تلگرام

اگر کد را به درستی وارد کرده باشید ، به صفحه مدیریت حساب Telegram منتقل می شوید ، در این مرحله باید گزینه Delete account را انتخاب کنید تا به لینک حذف حساب Telegram هدایت شوید.

روش حذف اکانت تلگرام

حال در این مرحله صفحه زیر برای شما نمایش داده می‌شود که باید در آن دلیل حذف کردن اکانت را در فیلد why are you leaving وارد کنید. البته این گزینه اختیاری است و اجباری به پر کردن آن ندارید. در نهایت روی دکمه Done کلیک کنید.

دیلیت تلگرام

در این مرحله ، پنجره ای مشابه تصویر زیر برای تأیید نهایی حذف اکانت تلگرام باز می شود و از شما می پرسد آیا مطمئن هستید که حساب را حذف کرده اید؟ اگر بله و می خواهید پیام را حذف کنید ، روی دکمه قرمز با عنوان بله کلیک کنید ، حساب من را حذف کنید.

نحوه دیلیت تلگرام

پس از کلیک بر روی این دکمه ، حساب کاربری شما پاک می شود و اگر برنامه تلگرام را باز کنید ، صفحه عضویت تلگرام نمایش داده می شود.

منبع:
میزبانفا

——.

حذف اکانت تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام به طور دائمی یکی از راه های بستن حساب در این پیام رسان محبوب است. حذف حساب تلگرام به دو روش خودکار و دستی امکان پذیر است.

ممکن است افراد به دلیل مشغله های کاری و یا تحصیلی که دارند به فکر حذف این پیام رسان بیافتند و یا اینکه به دلیل مزاحمت هایی که برایشان ایجاد شده است.

در برخی موارد نیز شاهد آن هستیم افرادی که ریپورت شده اند به فکر حذف حساب تلگرام خود افتاده اند که در چنین مواردی حذف دائمی اکانت تلگرام سودی برای این افراد ندارد و آن ها را از ریپورت خارج نخواهد کرد.

توجه داشته باشید در صورت دیلیت اکانت تلگرام تمام داده ها ، کانال ها و گروه های شما به صورت دائمی حذف می شود و با افتتاح مجدد حساب این داده ها برگشت داده نمی شوند و شما به عنوان یک کاربر جدید به حساب می آیید.

در این آموزش به صورت جامع به شما یاد می دهیم تا بتوانید حساب خود را در تلگرام پاک کنید. با حذف اکانت تلگرام به زبان فارسی و آموزش قدم به قدم آن، به شما یاد می دهیم تا به سادگی اکانت خود را حذف کنید.

 

دیلیت اکانت تلگرام، آموزش حذف اکانت تلگرام (حذف دائمی حساب تلگرام) | روش سریع لینک مستقیم

حذف اکانت تلگرام و مشکلات آن

قبل از بیان روش های حذف دائمی اکانت تلگرام باید مواردی را متذکر شویم:

 • با حذف تلگرام تمامی داده های شما پاک خواهد شد
 • تمامی کانال ها و گروه هایی که داشتید پاک می شوند
 • یوزر شخصی و اختصاصی شما از دست می رود
 • کانتک هایی که به حساب خود اضافه کرده اید پاک می شوند
 • کلیه چت ها و پیام های خصوصی شما حذف می شوند
 • سیوهایی که داشتید همگی از بین می روند
 • با نصب مجدد این اطلاعات برگشت داده نمی شود
 • دیلیت اکانت تلگرام تاثیری در ریپورتی شما ندارد
آموزش حذف اکانت تلگرام

حذف خودکار حساب تلگرام

یکی از قابلیت های اولیه تلگرام حذف اکانت هایی است که برای مدت طولانی بدون استفاده بمانند. در صورتی که شما برای مدت طولانی از حساب خود استفاده نکنید ، آن حساب به صورت خودکار بسته خواهد شد. این کار باعث می شود تا حساب هایی که فعالیتی در این پیام رسان ندارند حذف شوند.

حذف خودکار حساب به چهار صورت ممکن است. شما می توانید وارد تنظیمات حساب خود شوید و هر کدام را که مایل بودید انتخاب کنید.

ما به شما توصیه می کنیم که حداکثر زمان ممکن که یک سال است را انتخاب کنید.

 • یک ماه
 • سه ماه
 • شش ماه
 • یک سال

برای این کار در نسخه اندروید تلگرام باید به مسیر settings> privacy and security (تنظیمات> حریم خصوصی و امنیت) مراجعه کنید و سپس از بخش Advanced روی گزینه Delete my account if away for کلیک کنید و هر کدام را که مایل بودید انتخاب کنید. در حال حاضر چهار گزینه برای شما فعال است که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

حذف حساب تلگرام

دیلیت اکانت تلگرام

اگر مایل هستید اکانت خود را به صورت دستی پاک کنید ، باید در ابتدا به لینک دیلیت اکانت تلگرام (اینجا) بروید. برای دسترسی آسان تر می توانید از دکمه زیر استفاده کنید. با استفاده از این لینک می توانید به صورت مستقیم به صفحه ای وارد شوید که می خواهید دیلیت اکانت تلگرام را در آن انجام دهید.

به صفحه زیر هدایت می شوید که در آن می توانید شماره موبایلی که می خواهید اکانت خود را حذف کنید را وارد کنید. توجه داشته باشید که باید در ابتدای شماره خود از  ۹۸+ استفاده کنید. اگر از شماره های مجازی و یا خارجی استفاده کرده باشید، نیازی به این کار نیست.

دیلیت اکانت تلگرام

در این مرحله یک کد به تلگرام شما ارسال می شود. باید این کد را کپی کرده و در قسمت بعدی وارد کنید.

توجه داشته باشید که این کد به بزرگی و کوچکی حروف حساس است.

دیلیت اکانت تلگرام دستی

Delete Account

بعد از این مرحله و اگر کد را به درستی وارد کرده باشید وارد صفحه جدیدی می شوید که می توانید Delete Account را انتخاب کنید.

گزینه دوم را انتخاب کنید.

دیلیت اکانت تلگرام

سپس وارد صفحه دیگری می شوید که در انتهای آن برگه باید دکمه Done را انتخاب کنید.

در این قسمت کادری را مشاهده می کنید با عنوان why are you leaving که دلیل حذف کردن اکانت را از شما می پرسد. پر کردن این بخش اختیاری است و در صورت تمایل می توانید متنی را در آن وارد کنید و دلیل خود را از حذف حسابی که دارید بیان کنید.

حذف حساب تلگرام دستی

در برگه بعدی برای تایید نهایی حذف کردن اکانت تلگرام پیامی به نمایش گذاشته می شود.

از شما می پرسد آیا برای حذف اکانت مطمئن هستید؟

در این قسمت باید روی دکمه قرمز رنگ Yes, delete my account کلیک کنید تا حساب شما با کلیه اطلاعات آن حذف شود.

حذف دستی اکانت تلگرام

کار تمام شده و حساب تلگرام شما به طور دائمی حذف شده است.

اگر مشکلی در روند داشتید و یا سوالی در این زمینه برای شما پیش آمد در قسمت نظرات با من در میون بذارید.

موفق باشید.

برای حذف اکانت تلگرام به صورت دائمی چکار کنم؟

 1. در قدم اول از ذخیره کردن اطلاعات مهم خودتان مطمئن شوید

  بعد از دیلیت اکانت تلگرام هر چیزی را در اکانت تلگرامتان داشته باشید از دست خواهید داد، از جمله کانال ها، گروه ها، پیام های شخصی، فایل های ذخیره شده و لیست مخاطبین.

 2. وارد لینک مستقیم حذف اکانت تلگرام در سایت شوید.

  در آموزشی که برای شما قرار دادم، لینک صفحه ی مربوط به حذف دائمی موجود هست، روی آن کلیک کنید و قدم های بعدی را ادامه بدهید.

 3. هویت خودتان را تایید کنید.

  بعد از ورود به لینک مرحله قبل، کافیه که با ورود شماره تلفن خودتان و تایید کد رمزی که برای شما ارسال شده، هویت خودتان را تایید کنید.

 4. ارسال درخواست حدف دائمی و تایید نهایی

  در صفحه ی بعدی، که در تصاویر آموزش سایت وجود دارد، گزینه مد نظر را کلیک کنید و حذف دائمی اکانت خودتان را تایید کنید

منبع:
سایت دانیال طاهری فر

———–.

آموزش حذف و دیلیت اکانت تلگرام

ممکنه به هر دلیلی از تغییر شخصیت به یک فرد درس‌خون گرفته تا سوتی دادن در مقابل دوست دخترتون مایل به دیلیت اکانت تلگرام باشید. همه شبکه‌های اجتماعی از توییتر و فیسبوک گرفته تا اینستاگرام قابلیتی به اسم delete account دارن که اب استفاده ازش می‌تونید حساب کاربری رو حذف کنید

تا برای عموم در دسترس نباشه. تلگرام هم از این قائده مستثنی نیست. بعد از به وجود آمدن قانون GDPR توسط اتحادیه اروپا شدت این موضوع به منظور حفظ حریم خصوصی و اطلاعات کاربران در رسانه‌های اجتماعی دیگه بیشتر و بیشتر شد.

تو این آموزش به شما یاد میدم که چطور با نحوه حذف کردن اکانت تلگرام و سایر برنامه‌های شخص ثالث مثل موبوگرام، تلگرام طلایی، هاتگرام و… که امکان استفاده از تلگرام رو به شما میدن آشنا بشید. حتی ابزاری هم براتون تهیه کردم که بتونید بدون نیاز به فیلترشکن یا پروکسی این کارو انجام بدین.

قبل از حذف اکانت تلگرام به این نکات دقت کنید

قبل از اینکه بخواهید حساب کاربری تلگرام را حذف کنید باید چند سوال پرتکرا را بررسی کرد. این سوالات در بخش نظرات بیشتر پرسیده شده بودند.

آیا با حذف اکانت تلگرام پیام‌ها حذف خواهند شد؟

پاسخ به این سوال مثبت است. همه چیز از چت‌های خصوصی، گروهی و کانال‌ها گرفته تا فایل‌ها و مخاطبین بعد از پاک کردن اکانت از بین خواهند رفت.

آیا با حذف اکانت تلگرام از بلاک خارج می‌شویم؟

پاسخ به این سوال منفی است. در صورت حذف کردن اکانت کلیه اطلاعات و چت‌های شما برای همیشه حذف خواهند شد. بلاک شدن یا ریپورت تلگرام بر اساس شماره موبایل است.

اگر مجددا ثبت نام کنیم پیام‌ها برمی‌گردد؟

پاسخ به این سوال منفی است. همانطور که اشاره کردم با حذف حساب کاربری Telegram همه چیز برای همیشه از بین خواهد رفت.

تا چند بار می‌توانم دیلیت اکانت کنم؟

حذف اکانت به صورت محدود است و اگر در طول یک هفته بیش از سه بار اقدام کنید، شماره شما بلاک شده و تا مدتی اجازه ثبت نام با همان شماره را ندارید. در صورت تکرار بیش از حد این محدودیت زمانی بیشتر می‌شود.

پیش از Delete Account Telegram به این نکته دقت کنید که هیچوقت از برنامه‌هایی که در مارکت‌ها برای دیلیت اکانت تلگرام قرار داره استفاده نکنید. متاسفانه بیشتر برنامه‌های این چنینی، دارای سرویس ارزش افزوده هستند. در ظاهر شما شماره را برای حذف اکانت وارد می‌کنید و اتفاقا برنامه هم درست کار می‌کنه، اما در آن سو عضو سرویس‌های پیامک تبلیغاتی که شارژ تلفن همراه شما را خالی می‌کنند خواهید شد.

روش‌های حذف حساب کاربری تلگرام

برای پاک کردن اکانت تلگرام تنظیماتی در خود برنامه وجود نداره و تنها راه ممکن استفاده از لینکی است که در سایت تلگرام یا سایت بنده که براتون تهیه کردم قرار داره. شما دو روش برای حذف اکانت دارید که به خاطر فیلتر بودن تلگرام پیشنهاد می‌کنم از روش اول استفاده کنید.

روش اول: حذف بدون نیاز به فیلترشکن

تو این روش کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید و به صفحه‌ای که یکی از دوستان زحمت کشیدن و تهیه‌ش کردن مراجعه کنید.

لینک حذف سریع تلگرام

صفحه‌ای مثل تصویر زیر به شما نمایش داده میشه که می‌تونید شماره خودتون رو طبق نمونه وارد کنید. دقت کنید که به جای صفر اول شماره باید از ۹۸+ استفاده کنید.

حذف کردن اکانت تلگرام

با کلیک روی دکمه ارسال کد به تلگرام کدی که برای تاییدیه حذف اکانت نیاز دارید به حساب تلگرام شما ارسال میشه، کافیه از نوار اعلان کد رو بخونید و در مرحله بعد مثل تصویر زیر وارد کنید.

پاک کردن حساب تلگرام

بعد از وارد کردن کد، روی دکمه حذف کن بره بابا که کلیک کنید حساب کاربری شما در تلگرام حذف شده و از شر تلگرام خلاص شدید.

روش دوم: استفاده از سایت تلگرام

تو این روش شما نیاز به داشتن ابزار تغییر آی‌پی یا همون فیلترشکن دارید تا بتونید به صفحه حذف تلگرام در سایتش دسترسی داشته باشید. پس بعد از روشن کردن ابزار تغییر آی‌پی روی دکمه زیر کلیک کنید.

لینک مستقیم حذف اکانت تلگرام

شماره خود را همراه با کد کشور ایران ۹۸+ مشابه تصویر زیر در فیلد Your Phone Number وارد کرده و روی دکمه Next کلیک کنید. به عنوان نمونه شماره را به صورت ۹۸۹۱۸۱۲۳۴۵۶۷+ و بدون صفر وارد می‌کنیم.

آموزش حذف اکانت تلگرام و نحوه delete account telegram

یک پیغام داخل تلگرامتون ارسال میشه که حاوی کد ورود به تلگرام هست. بنابراین برنامه تلگرام را باز کرده و کد مورد نظر را کپی کنید.

آموزش حذف اکانت تلگرام و نحوه delete account telegram

به صفحه حذف اکانت تلگرام در مرورگر برگردید و مشابه تصویر زیر کد دریافتی رو داخل کادر Confirmation Code وارد کنید.

آموزش حذف اکانت تلگرام و نحوه delete account telegram

روی دکمه Sign in کلیک کنید. در صورتی که کد وارد شده درست باشد با صفحه زیر مواجه خواهید شد که در این مرحله باید روی گزینه Delete Account تلگرام کلیک کنید.

آموزش حذف اکانت تلگرام و نحوه delete account telegram

صفحه‌ای مثل تصویر زیر شامل شماره شما نمایش داده می‌شه که از شما میخواد علت حذف کردن اکانت تلگرام رو وارد کنید. این گزینه اختیاری هست و نیازی به پر کردنش ندارید.

آموزش دیلیت اکانت تلگرام و نحوه delete account telegram

روی دکمه آبی رنگ Done کلیک کنید. پنجره‌ای مشابه تصویر زیر باز میشه که برای تایید نهایی دیلیت اکانت تلگرام باید روی دکمه قرمز رنگ Yes, Delete My Account کلیک کنید.

بعد از کلیک روی این دکمه اکانت شما حذف شده و اگر برنامه تلگرام رو باز کنید می‌بینید که صفحه شروع نمایش داده میشه. حالا که از شر معضلات فرار از دست پارتنر 😀 خلاص شدید، مجددا می‌تونید در تلگرام ثبت نام کرده و مثل بیماری که تازه اعتیاد رو ترک کرده به دوستانتون عرض اندام کنید!


علت حذف خودکار اکانت تلگرام چیه؟

از همان دوران طفولیت تلگرام قابلیتی وجود داره که اگه بعد از یک دوره زمانی طولانی یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله وارد تلگرام نشده و آنلاین نشده باشید اکانت تلگرام شما به صورت خودکار پاک میشه. تنظیمات این بخش هنگام ساخت اکانت تلگرام روی شش ماه قرار داره که می‌تونید طبق توضیحات زیر مدت زمان رو به یکسال یا اینکه کمتر از ۶ ماه تغییر بدین.

شاید کمی زمخت باشه، اما تلگرام چه گناهی کرده که جور استفاده نکردن شما از اکانت رو بکشه؟

خودوم…

اگه گوشی اندرویدی دارید و از سیب کرم زده اپل یا همون IOS استفاده نمی‌کنید، به مسیر settings> privacy and security(تنظیمات> حریم خصوصی و امنیت) برید. از بخش Advanced روی گزینه Delete my account if away for کلیک کرده و یکی از گزینه‌ها رو به دلخواه انتخاب کنید.

حذف خودکار اکانت تلگرام

با انتخاب یکی از گزینه‌های یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله، اگه تا مدت زمان تعیین شده آنلاین نشده باشید اکانت شما به صورت خودکار حذف میشه.

اگر به دنبال افزایش امنیت در تلگرام هستید، پیشنهاد می‌کنم مطلب تایید دو مرحله‌ای تلگرام رو هم مطالعه کنید که توی این مقاله به معرفی روش فعال کردن ورود دو مرحله‌ای در تلگرام پرداختم.


نکاتی در خصوص دیلیت اکانت تلگرام

در صورتی که در یک بازه زمانی کوتاه چند روزه بیشتر از سه بار اکانتتون رو حذف کنید، شماره شما به حالت بلاکی یا فلود تبدیل میشه که در این صورت تا سه هفته قادر به ثبت‌نام مجدد در تلگرام کنید. البته اگه دوباره این کار رو تکرار کنید، بیشتر از ۳ هفته هم طول میکشه و رفته‌رفته با تکرار زیاد مدت زمان هم بیشتر میشه.

منبع:
صادقی

درباره‌ی ایران

2 نظر

 1. تلگرام پاک شد تنکس رفقا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *