سیستم اعلام حریق دستی

سیستم اعلام حریق دستی آدرس پذیر

سیستم اعلام و اطفاء حریق یکی از بهترین کاربرد ترین و عالی ترین سیستم هایی می باشد که در سایت آراد برندینگ به تفصیل در مورد آن صحبت شده است و شما می توانید برای جلوگیری از آتش سوزی از آن استفاده کنید در واقع این سیستم به مجموعه ای از تجهیزات آتش نشانی گفته می شود که اصولاً برای خبر دادن آتش سوزی و لغو حریق در محیط ها و مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم اعلام حریق دستی آدرس پذیر

امروزه در بازار تنوع در مدل ها و جنس های مختلف این سیستم بسیار فراوان است و برخی از آنها از جنس های بهتر و برخی از جنس های معمولی تر به تولید می رسند برخی از این سیستم های اعلام حریق به صورت دستی می باشد.

سیستم اعلام حریق هایی که به صورت دستی هستند شامل یک کاشف خودکار نمی باشند و هشدار آنها فقط به صورت دست توسط انسان آغاز می شود در واقع این دستگاه بدون اپراتور کارایی ندارد و حتما باید از یک اپراتور مخصوص برای انجام دادن کارهایی استفاده کنید.

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

سیستم های اعلام حریق دو نوع هوشمند و غیر هوشمند هستند.سیستمهای اعلام حریق غیر هوشمند از روش دهدهی استفاده میکنند.

سیسیتم های اعلام حریق هوشمند یا انالوگ با استفاده از نرم افزارهای کاربردی بین حسگرها و تجهیزات و کنترل گر مرکزی وجود دارد از موقعیت یگدیگر اطلاع دارند.

کاشف ها عملکرد سیستم ها زیر نظر میگیرند و کنترل گر مرکزی با استفاده از اطلاعاتی که از کاشف ها میگیرد اقدام به تصمیم گیری در مورد وضعیت سیستم میکند.

ادامه مطلب  تنها امیدی که می تواند شما را پولدار کند

طراحی و نقشه کشی سیستمهای ادرس پذیر هوشمند و غیر هوشمند مانند هم است و از این نظر تفاوای ندارند.

در سیستم های ادرس پذیر هوشمند هشدار اتش سوزی و هشدار مربوط به الودگی های محیطی و تجهیزات با هم تفاوت دارد و به راحتی میتوان تشخیص داد که مشکل مربوط به چیست.

استاندارد های سیستم های اعلام حریق موارد زیر است.

  • EN
  • EVPU
  • LPCB
  • ۵۴_Ul
  • NFPA72
  • BS5839

در زمان طراحی سیستم و تجهیزات معرفی یکی از این استاندارد ها توسط کارفرما یا پیمان انجام میشود.

تجهیزات سیستم اعلام حریق ادرس پذیر موارد زیر میباشد.

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

اجزای اصلی سیستم اعلام حریق آدرس پذیر کنترل گر مرکزی حسگر ها و هشدار ها میباشند.

دود، حرارت، شعله و گاز ورودی هایی هستند که حسگرها به ان حساس هستند و بعد از رخ داد یکی از عوامل ورودی حسگر ها با استفاده از اژیر و هشدار که خروجی سیستم هستند اعلام میکنند که مشکلی بوجود امده است.

اجزای اصلی در سیستم های اعلام حریق ادرس پذیر غیر هوشمند یا متعارف، ادرس پذیر، ادرس پذیر هوشمند و بی سیم یکی است و تفاوتی با هم ندارند.

سیستم اعلام حریق دستی

خصوصیات منحصر به فرد  و مزایای استفاده از سیستم اعلام حریق پیشرفته دستی موجب شده تا افراد زیادی برای خرید این محصولات تشویق و ترغیب شوند و شما می توانید برای مشاهده این محصولات و مقایسه آنها از نظر کیفیت و کارایی به مراکز معتبر مراجعه کنید و پس از مشاهده محصولات و مقایسه آنها از نظر کیفیت و کاربرد، بهترین نوع محصولات را بر حسب نیازتان خریداری کنید.

ادامه مطلب  تنها گنجی که جستجوی آن به زحمتش می‌ارزد، هدف است

یکی از مهمترین نکاتی که شما باید در زمان نصب و استفاده از این محصول در نظر داشته باشید این است که این سیستمها کارایی خاصی دارند و کارایی آن منوط به حضور افراد در ساختمان بوده و زمانی که هیچ شخصی در ساختمان وجود نداشته باشد این نوع سیستم مفید نبوده و اپراتور می تواند با فشار دادن یک دکمه آژیرها را فعال کند و به تمامی افراد ساختمان خبر آتش سوزی را منتقل کند.

تعیین قیمت این سیستمها بر اساس برند کالا انجام می‌ شود و معمولا شرکتهایی که سیستمهای کابل اعلام حریق با کیفیت و بادوام را تولید می نمایند، قیمت بیشتری را برای این محصولات در نظر می گیرند چرا که این کالاها قابلیت استفاده برای مدت زمان طولانی را دارد در نتیجه افراد می توانند با خیالی راحت و برای زمانی طولانی از این محصولات استفاده کنند بدون این که تغییرات کیفیت و عملکرد محصول ایجاد شود.

سیستم اعلام حریق دستی

آنچه که در نگاه اول موجب جذب نظر مشتری و خریدار در بازار داخلی و بازار بین المللی می شود کیفیت سیستم اعلام حریق دستی بوده و هر چه کیفیت این محصول بالاتر باشد قطعاً می‌ تواند فروش بالایی را به خود اختصاص دهد و با جلب نظر مشتری و خریدار موجب افزایش میزان فروش خواهد شد.

این سیستمها پس از تولید توسط مهندسان و کارشناسان متخصص از نظر کیفیت و کاربرد مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند و تنها محصولاتی روانه بازار مصرف می‌ شوند که از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار باشند و نحوه استفاده از آنها نیز راحت و آسان باشند.

ادامه مطلب  توپ پلاستیکی بادی قدیمی تهران

حتما ببینید

آلو بخارا صنعتی

رسیدن به ثروتی ستودنی با آلو بخارا

موفقیت را نباید تنها با خواندن و مطالعه مزه مزه کرد بلکه باید در مسیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *