از بین بردن بوی کله پاچه از یخچال

از بین بردن بوی کله پاچه از یخچال [با ۵ روش ساده]

کلم پاچه یکی از غذاهای مقوی، پرکالری اما پرچرب سنتی ایرانی است که قدمت طولانی و احترام خاصی در بین مردم دارد. این غذای خوش طعم و لذیذ اگر درست پخته نشود بوی بدی خواهد داشت. به همین منظور در این قسمت برای از بین بردن بوی بد کله پاچه نکاتی را به شما ارائه می کنی.

از بین بردن بوی کله پاچه از یخچال

۱٫ جوش شیرین

از جوش شیرین می توان برای حذف موفقیت آمیز تمام بوهای نامطبوع از یخچال استفاده کرد. با قرار دادن جوش شیرین در یخچال، هرگونه ذرات بو در هوا جذب جوش شیرین شده و از بین می رود.

یخچال و فریزر را از هر غذایی که خراب شده یا در حال خراب شدن است خالی کنید و آن را از برق بکشید. یک کاسه پر از جوش شیرین را در یکی از قفسه های یخچال قرار دهید و اجازه دهید درب یخچال حداقل ۵-۶ ساعت بسته بماند و پس از آن می توانید در یخچال را باز کرده و جوش شیرین را خارج کنید.

همیشه یک کاسه جوش شیرین در یخچال برای جلوگیری از بوی نامطبوع در یخچال از آن را نگه دارید.

۲٫ قهوه

قهوه تازه نه تنها بوی بد یخچال و فریزر را از بین می برد، بلکه بوی آن را خوشبو می کند، پس اگر به بوی قهوه اهمیت می دهید، از این روش استفاده کنید.

مقداری قهوه تازه را در ظرفی خشک و تمیز بریزید و آن را در یخچال خود قرار دهید و بگذارید ۲ تا ۳ روز در آنجا بماند، به این ترتیب تمام بوهای نامطبوع یخچال شما از بین می رود و بوی معطری در آن ایجاد می شود. همچنین می توانید مخلوطی از قهوه و جوش شیرین را در یخچال قرار دهید تا از مزایای دوگانه از بین بردن بوهای نامطبوع و ایجاد رایحه معطر قهوه بهره مند شوید.

ادامه مطلب  بهترین سرویس اشپزخانه فانتزی [ +100 مدل سرویس پارچه ای ]

از بین بردن بوی کله پاچه از یخچال

۳٫ لیمو

همانطور که در قسمت رازهای خانه مرطوب گفتیم، لیمو برای از بین بردن بوهای نامطبوع و ایجاد عطر مطبوع یک انتخاب عالی است. به همین دلیل، بسیاری از محصولات خانگی رایحه لیمو دارند. همچنین می توانید از لیمو برای از بین بردن لکه های ظروف خود استفاده کنید.

مقداری لیمو را چهار قسمت کرده و در تمام طبقات یخچال قرار دهید و اجازه دهید تکه های لیمو به مدت ۳ تا ۴ روز در یخچال شما بماند تا بوی بد آن به خوبی از بین برود. همیشه می توانید چند برش لیمو را در یخچال نگهداری کنید تا خوشبو بماند و هفته ای یک بار لیموی کهنه را با لیموی تازه جایگزین کنید.

۴٫ زغال سنگ

زغال چوب ماده ای موثر برای از بین بردن بوی نامطبوع یخچال است. همچنین می توانید از زغال چوب برای تمیز کردن منافذ و خلاص شدن از شر مسمومیت های غذایی استفاده کنید.

دمای یخچال را به حداقل برسانید و یک کاسه کوچک زغال پودر شده را در یخچال قرار دهید و درب یخچال را به مدت ۳ روز بسته بگذارید تا بوی نامطبوع کاملا از بین برود.

در این مدت می توانید غذاهای فاسد شدنی را در یخچال قرار دهید و بهترین قسمت استفاده از این روش این است که می توانید از پودر زغال دوباره استفاده کنید. کافی است آن را به مدت ۲۰ دقیقه در فر قرار دهید تا خاصیت آن بازگردد.

۵٫ سرکه

برای از بین بردن بوی بد یخچال می توانید از سرکه به روش های مختلف استفاده کنید. درست مانند جوش شیرین، سرکه سفید نیز می تواند بوی نامطبوع یخچال را از بین ببرد.

ادامه مطلب  بهترین مارک تابه (30+ مدل با قیمت روز)

سرکه سفید به عنوان یک ضد عفونی کننده قوی عمل می کند و تمام باکتری ها و میکروب هایی که باعث بوی بد می شوند را از بین می برد، کافی است از آن برای تهیه محلول پاک کننده یخچال استفاده کنید.

یک فنجان سرکه سفید را در ظرفی بریزید و به مقدار مساوی آب به آن اضافه کنید و کاسه مورد نظر را به مدت ۳ تا ۴ روز در یخچال قرار دهید تا بوی نامطبوع یخچال از بین برود.

همچنین می توانید از این محلول برای تمیز کردن داخل یخچال خود استفاده کنید تا لکه ها و بوی نامطبوع کاملا از بین برود.

حتما ببینید

ظرف نگهدارنده غذا پلاستیکی

ظرف غذا کارمندی چی بخرم؟

ظرف غذا کارمندی چی بخرم؟ اگر شما هم کارمند هستید و هر روز مجبورید سرکار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *