از بین بردن بوی گوشت مانده در فریزر

از بین بردن بوی گوشت مانده در فریزر با ۱روش آسان

تمیز کردن یخچال و از بین بردن بوی نامطبوع یکی از موارد مهم برای یک آشپزخانه مرتب است. بوی بد یخچال به دلیل وجود مواد غذایی مختلف است و اگر این بو به خوبی از بین نرود باعث خراب شدن و بو گرفتن مواد غذایی دیگر می شود.

یکی از مهم ترین دغدغه های خانم های خانه دار نظافت یخچال و از بین بردن بوی آن است. تمیز کردن منظم یخچال به از بین بردن بوی بد آن کمک می کند و روش های مختلفی برای رفع این بوی بد وجود دارد که در هر کدام می توان از مواد مختلفی از جمله ترکیبات طبیعی و خانگی استفاده کرد.

بوی نامطبوع یخچال می تواند به دلیل وجود مواد غذایی، سبزیجات و میوه ها در داخل یخچال باشد. همچنین نگهداری چند روزه برخی از غذاها مانند گوشت، ماهی یا مرغ باعث بوی بد یخچال و سایر مواد غذایی موجود در آن می شود.

بوی گوشت گندیده در یخچال را از بین ببرید

از بین بردن بوی گوشت گندیده در یخچال

ابتدا گوشت گندیده را از یخچال خارج کرده و یخچال را خاموش کنید. مقداری جوش شیرین در ظرفی بریزید و در یخچال قرار دهید سپس در یخچال را ببندید و اجازه دهید جوش شیرین به مدت ۶ ساعت در یخچال بماند. با این کار به راحتی می توانید بوی گوشت را از بین ببرید. به همین ترتیب، می توانید از مواد دیگری مانند سرکه، بلغور جو دوسر، میخک، لیمو یا اسانس وانیل استفاده کنید.

ادامه مطلب  راهنمای خرید انواع رنده دستی آشپزخانه

حتما ببینید

ظرف نگهدارنده غذا پلاستیکی

ظرف غذا کارمندی چی بخرم؟

ظرف غذا کارمندی چی بخرم؟ اگر شما هم کارمند هستید و هر روز مجبورید سرکار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *