بهترین مکان برای کاشت بادمجان کجاست؟

بادمجان در کنار چه میوه ای بهتر رشد می کند؟

سعی کنید انواع بادمجان با میوه های کوچک را پرورش دهید، همانطور که گوجه‌ فرنگی گیلاسی در مقایسه با انواع با میوه‌های بزرگ راحت ‌تر رشد می‌کند، انواع بادمجان که میوه‌هایی با اندازه متوسط ​​تولید می‌کنند، قابل اعتمادترین انواع برای باغ‌ها هستند. قیمت بادمجان دلمه ای نسبت به سایر گونه ها ارزان تر می باشد.

گونه‌های بلند و باریک آسیایی مانند «پینگ تونگ لانگ» هرگز ناامید نمی‌شوند، یا ممکن است میوه‌های کوتاه‌تر «میلیونر»، «بونیکا» یا یک بادمجان بیضی شکل دیگر را دوست داشته باشید.

بهتر است بادمجان را با اقوام سولاناس خود از جمله گوجه فرنگی، فلفل و گوجه فرنگی پرورش دهید و هر فصل آنها را به منطقه جدیدی از باغ منتقل کنید. این گیاهان اغلب به آفات و بیماری های مشابه حساس هستند.

بادمجان یکی از اعضای خانواده شب نشینان است و می توان آن را با سایر شب بوها نیز کاشت، زیرا نیازهای مشابهی دارند. شب بوهای محبوب برای رشد با بادمجان شامل فلفل، گوجه فرنگی و سیب زمینی است. فرقی نمی کند فلفل تند باشند یا فلفل ملایم، هر دو می توانند در نزدیکی رشد کنند.

قیمت بادمجان دلمه ای

چه چیزی را نباید در نزدیکی بادمجان کاشت؟

رازیانه را در نزدیکی بادمجان خود نکارید. رازیانه رشد بسیاری از گیاهان از جمله بادمجان را مهار می کند. شمعدانی ها می توانند میزبان بیماری هایی باشند که روی بادمجان نیز تأثیر می گذارد مانند سوختگی برگ و پوسیدگی ریشه، بنابراین بهتر است از کاشت آنها با بادمجان خودداری کنید. فروش بادمجان صادراتی عمده به دلیل مراقبت های فراوانی که دارد با قیمت بالایی انجام می شود.

ادامه مطلب  بهترین راه ثروتمند شدن با سرمایه کم

همچنین باید از کاشت فیدرهای سنگین مانند کدو تنبل، خربزه یا کدو سبز در نزدیکی بادمجان خودداری کنید زیرا ممکن است برای مواد مغذی رقابت کنند. همچنین از کاشت بادمجان در نزدیکی براسیکا خودداری کنید، زیرا آنها خاک خنثی را ترجیح می دهند، جایی که شب بوها با خاک تا حدودی اسیدی بهتر عمل می کنند.

چه چیزی را نباید در نزدیکی بادمجان کاشت؟

بهترین مکان برای کاشت بادمجان کجاست؟

نهال بادمجان را در مکانی آفتابی بکارید – جایی که روزانه بین شش تا هشت ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرد. خاک باید زهکشی خوبی داشته باشد و با کمپوست فراوان اصلاح شود. بادمجان در خاکی با pH بین ۵٫۵ تا ۷٫۰ بهترین رشد را دارد، که محدوده کمی اسیدی تا کاملا خنثی است. خرید بادمجان عمده و نهال آن بهترین گزینه برای کشاورزان می باشد.

هر هفته با کود محلول کود دهی کنید. تا زمانی که گیاهان شروع به گلدهی کنند از کود متعادل با نسبت ۱-۱-۱ مانند ۲۰-۲۰-۲۰ یا ۲۰-۳۰-۲۰ استفاده کنید. پس از شروع گلدهی به یک ترکیب پتاسیم بالا مانند ۹-۱۵-۳۰ یا هر کود دیگری با نسبت ۱-۱٫۵-۳ یا ۴ تغییر دهید. به نظر می رسد برخی افراد به طور طبیعی انگشت شست سبز دارند. با این حال، روش‌های زمزمه‌گر گیاهی آنها تقریباً همیشه به دانش مناسب می‌رسد. و وقتی نوبت به رشد بادمجان می رسد، کود برای رشد سالم ضروری است. بادمجان ها تغذیه کننده های سنگینی هستند، به این معنی که آنها به تمام مواد مغذی که می توانند دریافت کنند نیاز دارند.

بهترین مکان برای کاشت بادمجان کجاست؟

حتما ببینید

آلو بخارا صنعتی

رسیدن به ثروتی ستودنی با آلو بخارا

موفقیت را نباید تنها با خواندن و مطالعه مزه مزه کرد بلکه باید در مسیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *