با رزین در مسیر موفقیت گام برداشتم

با رزین در مسیر موفقیت گام برداشتم

زمانی که وارد این حوزه شدم هیچ گاه فکر نمی کردم که بتوانم در این حوزه موفق شوم ولی با تلاش و کوشش توانستم در این حوزه بدرخشم و به نتیجه دلخواه برسم. در ادامه با این حوزه بیشتر آشنا خواهید شد.

رزین اکریلیک

هر چه قیمت رزین اکریلیک بیشتر باشد مقاومت بیشتر است. مقاوم ترین نوع مواد پلیمری رزین اکریلیک از مواد خالص بر پایه اکریلیک تشکیل شده است که در زیر مجموعه خود گروه های مختلفی را در بر می گیرند. همان طور که اشاره کردیم مواد اولیه و ترکیبی انواع رزین متفاوت بوده که یکی از نمونه های ان ترموپلاستیک، لاتکس و رزینهای متصل شده متقاطع می باشند. راحت ترین نوع رزینها بر پایه آب می باشد که می توان به راحتی و سریع در آب حل کرد و به راحتی از آن استفاده کرد. نمونه بعدی این رزینها بر پایه حلال می باشد که باید در مواد حلال خاص و یا مخلوطی از حلالها ترکیب شوند تا بتوان از آن استفاده کرد. نوع دیگری از رزینها در صنایع چسب استفاه می شود که با ان می توان چسبهایی با کیفیت بالا را ساخت. این نوع از محصولات می تواند با رزینهای مصنوعی و یا طبیعی ساخته شوند و از قدرت چسبندگی بالایی بهره ببرند.

رزین اکریلیک

رزین پلی استر

محصولات طبیعی به رنگ شفاف بوده و تونایی حل شدن با آب را دارند و قیمت بالاتری نسبت به محصول دیگر دارند. انواع رزینهای اکریلیک در کارخانه های مختلفی تولید می شوند که هر کدام دارای بسته بندیهای گوناگون و قیمت رزین پلی استر مختلف می باشند. این محصولات در صنایع مختلف استفاده می شوند و بیشترین فروش محصولات را چسبهای رزین آکریلیک داشته که بر سه نوع مختلف تولید می شوند. این محصولات تشکیل شده از متیل اکریلیک می باشند که دارای قدرت بالای چسبندگی بوده و بلا فاصله بعد از استفاده سفت می شوند. رزینها در سه نوع مختلف تولید می شوند که به نامهای مایع، خمیری و نواری تقسیم بندی می شوند. نوع مایع این محصولات از کاربرد راحت و فراگیری برخوردار می باشد و تنها کافیست مایع را به سطح بزنید و انها را به هم فشار دهید تا در کنترین زمان چسبیده شوند. از چسبهایی که برای پارچه و چسباندن لباس و همچنین چوب گردو استفاده می شود نوع نواری بوده که به صورت دو طرفه می باشند. تقریبا همه ما از انواع چسبها برای کارهای مختلف استفاده کرده ایم و دیده ایم که چسبهایی که بسیار غلیظ هستند قدرت چسبندگی بالا دارند که این مدلها بهترین محصولات رزین اکریلیک می باشند.

ادامه مطلب  مسیری که باعث میلیاردر شدنم بود

رزین پلی استر

رزین اپوکسی

قیمت رزین اپوکسی به عوامل مختلف بستگی دارد. محصولات خمیری این رزینها برای چسباندن ظروف شیشه ای، فلز و چوب مناسب بوده و می توان برای افزایش قدرت چسبندگی آن را با رزینهای مایع ترکیب کرد. در بازار فروش انواع چسبها وجود دارند که هر کدام دارای کیفیت متفاوت بوده و کاربردهای متنوعی دارد. باید توجه داشته باشیم تا نسبت به کاری که می خواهیم انجام بدهیم مورد مناسبی از چسبها را باید انتخاب کنیم تا کارایی داشته باشند. در ایران کارخانه های زیادی انواع محصولات رزینی را تولید می کنند که برای صنایع مختلف استفاده می شوند. رزین اکریلیک پایه آن الکل می باشد همچین این ماده اگر دارای رنگهایی نظیر زرد یا قهوه ای باشد آن را رزین اکریلیک مصنوعی می گویند و اگر دارای رنگی شفاف باشد و در واقع رنگی نداشته باشند آنها را جزو رزین اکریلیک طبیعی می دانند. نکته ای که لازم است در این باره بدانید این می باشد که اکریلیک در بازار به کالاهای دیگری هم اطلاق می شود و فقط همچون سیمان اکریلیک که اتفاقا این ماده نیز دارای چسبندگی بالایی می باشد و می تواند سطوح مختلف را به یکدیگر محکم و قوی به هم بچسباند.

رزین اپوکسی

حتما ببینید

آلو بخارا صنعتی

رسیدن به ثروتی ستودنی با آلو بخارا

موفقیت را نباید تنها با خواندن و مطالعه مزه مزه کرد بلکه باید در مسیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *