چند راهی برق و محافظ پارت الکتریک

بهترین محافظ برق (۳۰+ مدل باکیفیت )

همانطور که می دانید یکی از دلایل سوختن وسایل برقی می تواند علتی مانند نوسانات برق باشد. هر وسیله ای که دارای برد الکترونیکی با نوسانات ولتاژ باشد می تواند در این قسمت بسوزد که این به معنای آسیب مادی برای صاحب دستگاه است چرا که خرید دستگاهی مانند یخچال، تلویزیون هزینه زیادی خواهد داشت.

با خرید محافظ برقی می توانید با هزینه کم از ضرر و زیان جلوگیری کنید.

بهترین راه برای جلوگیری از آسیب به وسایل برقی در هنگام قطع ناگهانی برق، استفاده از محافظ برق است.

محافظ ولتاژ و چندراهی برق تکسان

محافظ برق چیست؟

محافظ برق یا محافظ ولتاژ وسیله ای است که با افت ولتاژ و افزایش ناگهانی ولتاژ از برد تغذیه و یک سری رله جدا می شود و از آسیب دیدن دستگاه متصل به آن جلوگیری می کند.

همچنین در هنگام خاموش شدن با کمی تاخیر به دستگاه متصل می شود زیرا با روشن شدن آن زمان می برد تا ولتاژ به مقدار ثابتی برسد. در واقع این تعریف وسیله ای است که از وسایل الکتریکی متصل به آن در برابر نوسانات برق محافظت می کند.

انواع محافظ برق لوازم خانگی

شناخت انواع حفاظ برقی می تواند به شما در خرید بهترین مارک محافظ برقی متناسب با نیازتان کمک کند پس باید این قسمت را به درستی مطالعه کنید زیرا انواع محافظ برقی را برای شما معرفی کرده ایم.

تقریباً همه محافظ ها مدار و عملکرد یکسانی دارند، اما تنها تفاوت در حداکثر توان خروجی و تعداد و نوع کنتاکت ها است. اما حفاظت های برق معمولاً به موارد زیر تقسیم می شوند:

ادامه مطلب  خرید یخچال فریزر هیمالیا [ راهنمای جامع]

محافظ یخچال

یخچال ها باید همیشه روشن باشند، بنابراین باید محافظی باکیفیت برای یخچال خود انتخاب کنید که کلید روشن/خاموش نداشته باشد تا به طور تصادفی دستگاه خاموش شود.

محافظ برق تلویزیون
برخلاف محافظ های برق یخچال، باید محافظی برای تلویزیون و سایر دستگاه های صوتی و تصویری انتخاب کنید که دارای کلید روشن/خاموش باشد تا بتوانید پس از استفاده از دستگاه آن را خاموش کنید و در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

محافظ برق برای کولر گازی

انتخاب محافظ برقی مناسب برای کولر گازی و پکیج بسیار مهم است چرا که در فصل تابستان و فصل سرما احتمال نوسانات برق وجود دارد بنابراین باید محافظ برقی مناسبی برای این پکیج ها و کولرگازی تهیه کرد.

محافظ ولتاژ برق امگا

چرا یک محافظ برق یا ولتاژ بخریم؟

با توجه به افزایش روزانه قیمت لوازم برقی نیاز به دستگاهی برای محافظت از آنها می باشد. هنگامی که خاموش می شود، ولتاژ مدتی طول می کشد تا به یک مقدار ثابت برسد، در اینجا دامنه نوسانات برق به حداکثر مقدار خود می رسد. این یک محافظ ولتاژ است که برای چند دقیقه دستگاه را می شکند تا آسیبی نبیند.

بهترین مارک محافظ برق لوازم خانگی

  • محافظ سارا
  • محافظ تیراژه
  • محافظ پارت الکتریک
  • محافظ تکسان
  • محافظ آریا
  • محافظ تااوکه
  • محافظ نمودار کنترل
  • محافظ پرنیک
  • محافظ باخ الکتریک
  • چندراهی برق و محافظ پارت الکتریک

نکات مهم قبل از خرید محافظ برقی

جنس بدنه: یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم جنس بدنه محافظ برقی است، دوستان سعی کنید جنس بدنه محافظ برقی بسیار محکم و نسوز باشد.

اندازه کابل محافظ: دومین موضوع مهم طول سیم برق است، باید سعی کنید سپر برقی به اندازه کافی بلند بخرید تا در استفاده از آن دچار مشکل نشوید.

ادامه مطلب  بهترین مارک جاروبرقی ایرانی و خارجی چیست؟

اتصال USB: اتصال USB در جدیدتین محافظ برق یافت می شود که در واقع یک مزیت است، اما اگر محافظ شما دارای اتصال USB باشد، می تواند بسیار مفید باشد.

تعداد خروجی ها: دوستان سعی کنید محافظی تهیه کنید که حداقل ۲ سوکت داشته باشد تا فضای کافی برای وسایل متصل به آن داشته باشید. معمولا محافظ هایی که برای یخچال استفاده می شود دارای ۲ سوکت هستند اما محافظ های تلویزیون دارای ۴ سوکت هستند و البته این بستگی به تعداد وسایل متصل به آنها دارد.

دکمه روشن و خاموش: اگر می خواهید از منبع تغذیه یخچال خود محافظت کنید، باید مطمئن شوید که دستگاه دکمه روشن / خاموش ندارد، زیرا یخچال باید همیشه روشن باشد. اما برعکس در مورد محافظ های برق تلویزیون که باید دارای دکمه روشن/خاموش باشند صادق است.

 

حتما ببینید

ماشین لباسشویی پاکشوما مدل TFU 74406 WT ظرفیت 7 کیلوگرم

بهترین لباسشویی پاکشوما چی بخرم؟ [۳۰+ مدل پرفروش بازار]

ماشین لباسشویی پاکشوما چی بخرم؟ ماشین لباسشویی پاکشوما خوبه؟ اگر شما هم قصد خرید ماشین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *