ترشی زندگی من را شیرین کرد

ترشی زندگی من را شیرین کرد

اهداف بسیاری در سر داشتم و شغلم جواب گوی مخارجم نبود به پیشنهاد یکی از دوستانم وب سایت تهیه کردم و در حوزه ترشی فعالیت خودم رو شروع کردم. سایتی که داشتم سبب شد به مرور از سراسر کشور مشتری های بسیاری باهام تماس بگیرند و من روزانه وضعیت مالی بهتری داشته باشم.

ترشی لیمو

ایران کشوری مهمان نواز و دوست داشتنی که پر است از راز و رمزها و مردمانی مهربان و خونگرم که از گذراندن زمان و فعالیت در کنار یکدیگر لذت برده و به یکدیگر عشق می ورزند غذاهای جنوبی به همراه ترشی لیمو ترش چابهاری به خوبی می تواند این مهم را برای توریستها و گردشگران بومی که به این مناطق سفر می کنند معنا نماید.

اگر بخواهیم بیشتر در خصوص چابهار و همیچنین غذاهای طبخ شده در این خطه بپردازم باید خدمت تان عرض کنیم که پلو زعفرانی به عنوان بهترین و رسمی ترین خوراک این استان شناخته می شود که در اکثر مجالس و میهمانیها از آن بهره گرفته می شود.

این غذا با استفاده از گوشت مرغ، زعفران و برنج هندی یا پاکستانی تهیه شده و به طبخ می رسد در کنار طعم بی نظیر و عطر بسیار دلچسبی که پس از پخت آن غذا به مشامتان می رسد و از آن لذت می برید.

ترشی لیمو

ترشی مازندران

یکی از معروف ترین ترشیجات، ترشی مازندران است. در حدود ۴۰۰۰ سال پیش قومی که در سرزمین هندوستان زندگی می کردند با استفاده از خیار موفق شدند اولین ترشی را به ثبت برسانند اما امروزه در سرتاسر دنیا و ایران ترشی تولید می شود. و شهرهایی نظیر مازنداران، اصفهان، تهران و غیره علاقه به ترشی دارند با اینکه هدف از این کار معلوم نیست و می تواند دلایل متفاوتی را داشته باشد اما قدیمی ترین سندی است که بشر از وجود ترشی در تاریخ بدست آورده است. سند معتبری از تاریخ مصرف قدیمی ترین ترشی در ایران وجود ندارد اما از دیرباز در ایران تولید و مصرف می شده است هدف از ساخت ترشی در هزاران سال پیش برای جلوگیری از فاسد شدن بود. انسان با بهرمندی از آب نمک و همچنین سرکه می توانست سبزیجات و میوه جاتی مانند گرجه، کرفس، خیار، انبه، لیمو غیره را در مدت بسیار طولانی و بلند مدت نگه داری کند و بدون اینکه محصولات فاسد شوند همواره از آنها مصرف داشته باشند.

ادامه مطلب  کپسول آتش نشانی 2 کیلویی توچال

ترشی مازندران

ترشیجات محلی

ترشیجات محلی خواص های فراوانی برای بدن دارد و ویژگی های نوع با کیفیت آن بسیار اهمیت دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

آشنایی با فواید مصرف ترشیجات برای سلامتی: مصرف ترشی که سالهاست درمنوغذایی وجوددارد به عنوان گزینه ای دوست داشتنی وموردعلاقه افراد تبدیل شده است.

امروزه پزشکان باتوجه به تحقیقات و مطالعات صورت گرفته متوجه شده اند که مصرف آن برای سلامتی می تواند بسیار مفید وحتی ضروری می باشد.

آنها متوجه شدندمصرف موادغذایی تخمیرشده مثل ترشی ، کیمچی و. . . می تواند حاوی پروبیوتیک های مفید برای تقویت روده باشند، درعین حال ممکن است مصرف ترشی به دلیل داشتن مقدارزیادی نمک می تواند در طولانی مدت برای بدن مضر یاحتی مفید هم باشد.

 

ترشیجات محلی

حتما ببینید

آلو بخارا صنعتی

رسیدن به ثروتی ستودنی با آلو بخارا

موفقیت را نباید تنها با خواندن و مطالعه مزه مزه کرد بلکه باید در مسیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *