تولید فرش در منزل مرا میلیونر کرد

تولید فرش در منزل مرا میلیونر کرد

مدتی بود که برای افزایش درآمدم به دنبال شغل دیگری بودم تا در منزل به آن بپردازم و یادم آمد که مادربزرگم قالی بافی بلد است از همین رو این هنر را به طور کامل و جامع از ایشان یاد گرفتم و بعد با راه اندازی تولیدی خودم ثروتمند شدم.

فرش ماشینی کاشان

دو عامل مهم در کیفیت فرش ماشینی کاشان تراکم و شانه می باشد. شانه به تعداد گره ها در هر متر مربع از عرض فرش گفته می شود. به عنوان مثال، یک فرش سه در چهار متر با ۱۰۰۰ شانه دارای عرضی با ۳۰۰۰ گره می باشد. برای تعیین تعداد گره های عرض فرش ماشینی توسط شانه های فلزی بافندگی فرش استفاده می‌شود.

تراکم نیز به تعداد گره ها در هر متر مربع از طول فرش گفته می شود. به طور کلی تعداد گره های طول فرش بیشتر از گره های عرض فرش می باشد برای مثال فرش دارای تراکم ۲۰۰۰ و ابعاد سه در چهار در طول فرش دارای ۶۰۰۰ گره می باشد. فرش ماشینی هر چه تراکم و شانه بیشتری داشته باشد بیشتر به فرش ابریشمی دستباف شباهت و نزدیک هستند. فرشهای ماشینی معمولا بسته به الیاف و نحوه نگهداری تا ۳۰ سال عمر مفید می کنند.

فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی یزد

از جمله مواردی که می تواند این عمر ار زیاد کند می توان به جلوگیری از خیس شدن فرشها و شستشوی صحیح آنها اشاره کرد. در گذشته طرح نقشهای فرش ماشینی یزد از قالیهای دست ‌بافت الهام گرفته می‌شد که اصرار به موارد سنتی مانند قرینه بودن چپ و راست فرش و یا مستطیل شکل بودن فرش داشت. اما با گذشت زمان و تغییر ذائقه و علاقه مردم بسیاری از مناطق جهان مانند بلژیک، ترکیه و برخی کشورهای دیگر، نقش و نگارهای فرش ماشینی نیز تغییر کرد.

ادامه مطلب  با ایجاد تعادل در زندگی به بالاترین مراتب موفقیت رسیدم

طرحهای مدرن فرش ماشینی از جمله اشکال هندسی، اشکال هنری و شخصیتهای کارتونی این روزها محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. البته اگرچه فرشهای ماشینی با طراحی مدرن رو به گسترش است، اما طرحهای سنتی به‌ویژه طرحهای دستباف گونه قالیهای ایرانی مشتریان خاص خود را دارد. ماشینی با کیفیتهای مختلف برای مکانهای مختلف تولید می شود. استفاده از نخ مرغوب در تولید فرش و همچنین بررسی کیفیت تولید و  مهمتر از همه رعایت کردن روش  صحیح  نگهداری کردن از فرش منجر به عمر بالاتر و همچنین کیفیت بالاتر محصول می گردد به همین دلیل همواره فرشهای ماشینی را زا تولید کنندگان معتبر تهیه کنید.

فرش ماشینی یزد

فرش ماشینی ۹ متری

از بزرگ ترین شهر تولیدکننده فرش ماشینی ۹ متری در کشور با قیمت مناسب می توان به شهر زیبای مشهد اشاره کرد. امروزه به لطف ماشینهای بافندگی تولید فرشهای با تراکم بالا و کیفیت عالی فقط  در عرض چند ساعت امکان پذیر است.

دستگاه های بافندگی برقی را می‌توان طوری برنامه‌ریزی کرد که تمام کارهای خسته‌کننده‌ و طولانی را که در گذشته با دست انجام می شد را با سرعت بسیار بالا انجام دهد. این کار باعث صرفه جویی در زمان و نیروی کار، و در نتیجه قیمت بسیار پایین تر محصول می شود.

نکته بسیار مهم در مورد این فرشها و گبه قشقایی این است که با وجود تمام تفاوتهایی که در تولید وجود دارد، گاهی اوقات تشخیص اینکه فرش ماشینی است یا دستباف، بسیار سخت است و نیاز به دقت بالایی دارد.

فرش ماشینی 9 متری

 

حتما ببینید

آلو بخارا صنعتی

رسیدن به ثروتی ستودنی با آلو بخارا

موفقیت را نباید تنها با خواندن و مطالعه مزه مزه کرد بلکه باید در مسیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *