روانشناس خوب در کرج

روانشناس و مشاور خوب در کرج

هرچقدر که علم و زندگی افراد پیشرفت می کند، برخلاف تصور مشکلات روحی و روانی هم افزایش پیدا می کنند. آمار نشان دهنده این موضوع است و در جوامع پیشرفته مشکلات روحی و روانی عدیده ای در افراد دیده می شود. البته این مشکلات با پیشرفت علم، راه های درمانی مشخصی پیدا کرده اند و فقط کافیست افراد به یک مشاور خوب مراجعه کنند. شهرهای تهران و کرج که از شهرهای شلوغ کشور هستند، با جمله شهرهای پیشرفته و به روز در جامعه ما محسوب می شوند که متاسفانه آمارهای ناخوشایندی از وضعیت طلاق، بیکاری و یا دیگر مشکلات در آنها دیده می شود. اگر شما هم در کرج زندگی می کنید و به یک مشاور خوب در کرج نیاز دارید، بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا یکی از بهترین مشاوران را به شما معرفی کنیم.

ویژگی‌های یک مشاور خوب چیست؟

قبل از مراجعه به روانشناس و یا مشاور، بهتر است اطلاعات کافی در مورد یک مشاور خوب بدست آورید. به این شکل پس از برگزاری یک جلسه از مشاوره می توانید تشخیص دهید که در مسیر درستی قرار گرفته اید یا باید به فکر تغییر روانشناس خود باشید. در ادامه با چند مورد از مهمترین ویژگی های یک مشاور خوب آشنا می شوید.

مهارت‌های ارتباطی قوی

اولین و مهمترین ویژگی یک مشاور، ارتباطات قوی اوست. اگر یک مشاور نتواند در سریعترین زمان ممکن با فرد مراجعه کننده ارتباط بگیرد، مطمئنا اعتماد مراجع جلب نخواهد شد و به قدر کافی مشکلات خود را بروز نمی دهد. در نتیجه برخی از مشکلات حل نخواهند شد و یا حتی در بدترین حالت ممکن فرد مراجعه کننده از دوره های مشاوره ناامید می شود.

بنابراین در اولین جلسه خود در مشاوره، به ارتباطات روانشناس دقت کنید و اگر نتوانستید به خوبی با او ارتباط بگیرید و رازهای اصلی ذهنیتان را مقابل او فاش کنید، بهتر است یک جلسه به او فرصت دهید یا به دنبال مشاور دیگری باشید.

استعداد شنوندگی بالا

کار اصلی مشاوران به قول خودشان شنیدن است. درد بسیاری از افرادی که به مشاور مراجعه می کنند، نبود گوش شنوا در زندگیشان است. برخی اوقات همسر، بعضی وقت ها پدر و یا دیگر افراد خانواده به این مشکل بر میخورند که انتظاراتشان از اطرافیانشان برآورده نمی شود و نمی توانند مشکلات زندگی روزمره خود را با کسی درمیان بگذارند. اگر یک فرد هر روز با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کند و همه آنها را در دل خود نگه دارد، ممکن است دچار افسردگی شدید شود.

رازدار بودن

جلب اعتماد مراجع توسط مشاور، نکته مهمی است که تا زمان تحقق آن، روند بهبود و درمان مراجع به خوبی پیش نخواهد رفت. اگر فرد مراجعه کننده اعتماد کافی به روانشناس خود نداشته باشد، ممکن است بسیاری از مسائل اصلی ذهنی خود را عنوان نکند. در واقع روانشناس باید این مهارت را داشته باشد که با زبان بدن، گفتار درمانی و تکنیک های روانشناسی، اعتماد مراجع را جلب کند و به قول معروف از مراجعه کننده حرف بکشد.

روانشناس خوب در کرج

کسی که به روانشناس مراجعه می کند ممکن است فردی خجالتی باشد و نتواند مسائل و مشکلات خود را به راحتی بیان کند و این هنر روانشناس را می طلبد که این مشکلات از طرف مراجع بازگو شود.

 توانایی حل مسئله

افرادی که به مشاور مراجعه می کنند دارای یک مشکل واحد نیستند و قطعا یک راه حل ثابت و مشخص هم برای مشکل آنها تعریف نشده است. بنابراین روانشناس باید توانایی حل مسئله داشته باشد و این قدرت را داشته باشد که مسائل مختلف را تحلیل و بررسی، موشکافی و در نهایت درمان کند. اگر در همان جلسات ابتدایی این تاثیر و توجه از سوی مشاور به مراجع منتقل شود، فرد مراجعه کننده می تواند به خوبی به مشاور اعتماد کرده و به رفع مشکلاتش امیدوار باشد.

ایجاد حس همدلی و همدردی

یک مشاور یا روانشناس خوب، نسبت به مشکلات مراجع بی تفاوت نیست. فرض کنید شما به روانشناس مراجعه کرده اید و هنگام بازگو کردن مشکلاتتان، مشاور به گوشی خود خیره شده است و یا با مشکلات شما می خندد. آیا به این مشاور اعتماد می کنید؟ قطعا خیر. بنابراین یک مشاور خوب باید بتواند در هر شرایطی حس همدردی و همدلی را به مراجع منتقل کند تا او نیز بتواند به مشاور خود اعتماد کند.

جلوگیری از قضاوت و سرزنش

یکی از مسائل مهمی که یک روانشناس خوب باید به آن توجه داشته باشد، جلوگیری از قضاوت و سرزنش است. هر نسل اخلاقیات خاص خود را دارد و در حال حاضر هم تفاوت های نسل جوان امروزی را با نسل های قدیمی تر مشاهده می کنیم. اما یک خصوصیت اصلی که در تمام جوانان نسل های مختلف ثابت بوده است، تنفر از سرزنش یا نصیحت است. اگر روانشناس به نصیحت و سرزنش فرد مراجعه کننده بپردازد، مطمئنا اولین جلسه، به آخرین جلسه مشاوره تبدیل خواهد شد.

مشاور یا روانشناس خوب در کرج

مرکز روانشناسی بینش از مجرب ترین و کارکشته ترین روانشناسان ایران محسوب می شود که در شهر کرج فعالیت دارد. شما می توانید مشکلات مختلف خود را از قبیل، مشاوره ازدواج، طلاق، خیانت، مسائل زناشویی و … به کمک ایشان بهبود ببخشید.

آدرس: کرج بلوار طالقانی شمالی روبروی گل رز کوچه نعمت اللهی پلاک ۱۰ واحد ۱۸ طبقه ۵ | مرکز روانشناسی بینش

تلفن: ۰۲۶۳۴۴۱۷۵۶۷ | ۰۹۰۳۶۴۱۱۲۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *