فرش خانه ام را از پول بافتم

فرش خانه ام را از پول بافتم

برای اینکه بتوانید به یک فرد میلیاردر تبدیل بشی باید کاری کنید تا پولتان برایتان پول بسازد. برای این کار نیاز است که هرچه سریع‌تر علم سرمایه‌گذاری رو یاد بگیری با ورود به شغل ایی مانند تجارت می توان درزمان بسیارم به اوج روت رسید، من شروع تجارتم در زمینه فرش به هدف خود دست پیدا کردم.

 فرش ابریشم دستباف

انواع فرش ابریشم دستباف، حجم قابل توجهی از صادرات فرش دستباف ایران را  به خود اختصاص می دهد.

فرش های ابریشمی دو نوع متفاوت هستند، فرش های تمام ابریشم و فرش هایی که پود آن از ابریشم نیست ولی در بازار به عنوان فرش ابریشمی شناخته می شوند.

هزینه این فرش ها به عوامل مختلفی از جمله: ابعاد قالی، ریزبافت یا درشت بافت بودن قالی، برند بافنده و طراحی کننده فرش، تراکم فرش به  تعداد گره های فرش و الیاف به کار گرفته در آن، نقش و رنگ آن بستگی دارد.

انواع فرش دستباف از قبیل جنس الیاف و نخ‌ ها، اندازه، طرح و رنگ، تراکم و محل بافت از یکدیگر متمایز می ‌شوند، قیمت فرش دستباف بسیار مهم است یکی از بی‌نظیرترین و پرطرفدارترین انواع فرش ، فرش  ‌های دستباف از جمله محصولات قدیمی سنتی کشورمان ایران هستند.

قالی دستباف یا فرش را از لحاظ مواد ابتدایی و اولیه ای که استفاده شده و درنخ خاب آن به کار رفته است می توان در پنج گروه زیر تقسیم بندی کرد.

قالی یا فرش پشمی به فرشی می گویند که پود وتار آن از جنس پرز وپنبه و پشمی باشد، در میان عشایر ها و ایل ها در بافت فرش به جای نخ پنبه از پشم استفاده می شود.

ادامه مطلب  با این روش ها بی پولی را درمان کنید

فرش های پشمی موجب حفظ حرارت منزل می شود و در فصول سرد حس گرمی به پوست انتقال می دهد، در صورتی که مرتب دقیق شسته شده باشند جز فرش های جذاب و نرم هستند، قالی های پشمی درصد بیدخوردگی بسیار بالایی دارند و باید از آن ها به طور دقیقی نگهداری شود.

فرش ابریشم دستباف

 فرش ابریشمی کاشان 

فرش ابریشمی کاشان از فرش‌ های این خطه است که به لحاظ نوع تکنیک، ظرافت، نقش و نگارها، ترکیب‌بندی و رنگ، اثری هنری محسوب می‌شود، آشورمراد آفرین، یکی از دست‌اندرکاران تولید این نوع فرش، خریداران فرش دورو را بیشتر تاجران و ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌داند و می‌گوید.

ویژگی ‌های این فرش سبب سفر تجار خارجی به این منطقه شده است و به دلیل مرغوبیت و کیفیت بالای آن، سفارش بافت این محصول را به بافندگان می‌دهند؛ در حالی که این هنر شاخص در ایران به علت ناشناخته بودن در بازارهای داخلی طرفدار زیادی ندارد.

فرش ابریشمی کاشان

 فرش ایرانی ماشینی

از آنجا که شهروندان عراقی از گذشته با فرش های ایران آشنا بوده اند، در حال حاضر نیز مدل های متنوع آن را پسندیده و تهیه می کنند. سهولت در حمل و پایین بودن تعرفه های صادراتی فرش ایرانی ماشینی تاثیر زیادی در همکاری این دو کشور داشته و فروش بسیار خوب و در حجم زیاد صورت می گیرد. از این رو کارخانه های تولید کننده و صادر کننده های فرش ماشینی به صورت مستقیم و با کمترین ریسک با تجار عراق همکاری دارند.

کویت یکی دیگر از مشتریان بسیار خوب فرش ایرانی است. در این کشور افراد زیادی زندگی می کنند که با هنر ایرانی ها آشنا بوده و فرش ماشینی را می پسندند.

ادامه مطلب  قیمت نخ ابریشم اصل قم

چرا که از نظر رفتاری به مردم ایران شباهت داشته و بهترین فرش ها را در تراکم مختلف و طرح ها زیبا تهیه می کنند. بهره گیری از ایده های نو در تولید فرش ماشینی به کارخانه های ایرانی کمک زیادی کرده تا میزان صادرات محصولات خود را به کویت افزایش دهند. در این صورت می توانند با دیگر کشورهای تولید کننده فرش مانند ترکیه و پاکستان نیز رقابت کرده و محصولات خود را در حجم بیشتر به فروش رسانند.

فرش ایرانی ماشینی

حتما ببینید

آلو بخارا صنعتی

رسیدن به ثروتی ستودنی با آلو بخارا

موفقیت را نباید تنها با خواندن و مطالعه مزه مزه کرد بلکه باید در مسیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *