قیمت کود شیمیایی

قیمت کود شیمیایی اوره پریل

امروزه با توجه به نیاز بیشتر به محصولات کشاورزی، کود شیمیایی هم استفاده ی بیشتری میشود. بهترین قیمت روز کود شیمیایی در بازار خرید و فروش عمده ی این محصول موجود میباشد و کشاورزان میتوانند نسبت به خرید آن اقدام کنند. در حال حاضر بین ۴۰ تا ۶۰ درصد زمین های کشاورزی جهان از کود های شیمیایی استفاده مینمایند. این کود ها به سه حالت جامد، مایع و گاز وجود دارند که نقش زیادی در باروری و تغذیه ی آن ها دارند.

همچنین کود ها را میتوان به خاک و یا مستقیما به گیاه افزود. جالب است بدانید در سال ۱۸۶۰ میلادی اولین تلاش ها برای ساخت کود های شیمیایی در آلمان و با استخراج پتاسیم معادن این کشور صورت گرفت. امروزه کود های شیمیایی به سه دسته تقسیم میشوند که در زیر به اختصار توضیح میدهیم.

کود های نیتروژنی یا ازته که به اصطلاح کود سفید هم میگویند: پایه ی اصلی این کود از نیتروژن به شکل نیترات است که از مهم ترین عناصر برای گیاهان میباشد. این نوع کود به سرعت در آب حل شده و به راحتی جزب گیاهان میشود. همچنین پر مصرف ترین کود شیمیایی در میان کشاورزان می باشد.

کود اوره، کلسیم نیترات و سولفات آمونیوم برخی از انواع این نوع کود هستند. این کود از گاز طبیعی استخراج شده و با ترکیب اوره و نیترات آمونیوم آن را تقویت مینمایند.

قیمت کود شیمیایی اوره پریل

کودهای فسفاته یا کود سیاه: بعد از کود نیتروژنی که پر مصرف ترین انواع کود است که در سایت آراد برندینگ نیز از آن صحبت شده است. این کود در تقویت ریشه های گیاهان بسیار موثر میباشد و از بیماری های مختلف جلوگیری مینماید. این کود را میتوان در مزارع و گلدان های خانگی هم استفاده نمود.

ادامه مطلب  فروش توپ ورزشی بزرگ ایروبیک

دی آمونیوم فسفات، مونو آمونیوم فسفات، سوپر فسفات ساده و سوپر فسفات تریپل از مهم ترین انواع این کود میباشد. منشاء این کود از سنگ های فسفاته بوده که از کف اقیانوس ها و فوران آتشفشان ها میتوان این سنگ را پیدا کرد.

کود های پتاس: این کود از عنصر پتاسیم تشکیل شده و در رشد عمومی گیاهان و درختان کمک بسیاری میکند.

کود پتاس، سولفات پتاسیم و کلرید پتاسیم از مهم ترین انواع این کود است. در تولید آن از رسوبات طبیعی کلرید پتاسیم استفاده شده و سپس نمک و سنگ های آن را جدا میکنند. رسوبات سولفات پتاسیم از دیگر منابع کمیاب این نوع کود است.

کود شیمیایی اوره پریل

در سالهای اخیر نوع دیگری از کود شیمیایی به بازار عرضه شده که استفاده از آن بسیار راحت می باشد و همه افراد در صنعت کشاورزی می توانند از آن استفاده کنند.

این کود به صورت محلول و اسپری مورد استفاده قرار می گیرد و عملکرد بهتری نسبت به انواع دیگر این کود دارد.

کود شیمیایی اوره پریل

برای استفاده از کود شیمیایی اوره پریل باید به محصولی که قرار است کشت کنید توجه کنید و سپس با توجه به آن کود مناسب را خریداری نمایید.

خط تولید کود شیمیایی اوره در برخی از شهرهای کشور که دارای زمینهای وسیع برای کشاورزی هستند انجام می گیرد و این کار باعث کاهش هزینه باربری و انبارداری برای افراد می شود.

کود شیمیایی برای برخی از گیاهان دارویی بسیار مفید است و برای برخی دیگر مضر می باشد از این رو شما می توانید با جست و جو در اینترنت و کمک گرفتن از افراد متخصص نوع کود مناسب برای گیاهان و درختان مزرعه خود اطلاع پیدا کنید.

ادامه مطلب  راه های پولدار شدن از طریق اینترنت و برندسازی

اوره با ترکیب در آب به سرعت جذب خاک می شود و تمام املاحهای مورد نیاز را به خاک وارد می کند.

شما در زمان خرید با توجه به متراژ زمین خود می توانید اندازه لازم از کود را خریداری نمایید تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه از انباشته شدن کود نیز جلوگیری شود.

قیمت کود شیمیایی

کود شیمیایی و کود مرغی را به روشهای مختلفی می توان مورد مصرف قرار داد و یا به صورت محلول در آب حل کرده و به خاک اضافه می کنند و یا به صورت خشک به پای درخت اضافه می شود که طریقه ی مصرف آن بستگی به گیاه و کود دارد.

استفاده از کود باعث می شود علاوه بر اینکه کیفیت خاک زیاد شود محصول نیز بیشتر می شود.

قیمت کود شیمیایی

خاک دارای مواد معدنی بسیاری می باشد و گاهی نیز خاک بعضی از مناطق مواد معدنی مورد نیاز را ندارد و بهترین انتخاب کود شیمیایی می باشد که بر سه پایه نیتروژنه، فسفاته و پتاسه تقسیم می شود و هرنوع در قیمت کود شیمیایی تاثیرگذار است که هر یک از این موارد یکی از اجزای اصلی خاک می باشد.

اهمیت استفاده از کود بسیار زیاد می باشد و بهتر است همه ی کشاورزان برای داشتن یک زمین پر بار و محصولات غنی از انواع ویتامین و مواد معدنی از کود شیمیایی استفاده کنند.

در گذشته به دلیل دسترسی نداشتن به مواد شیمیایی بیشتر از کود ارگانیک و به روش سنتی استفاده می کردند اما امروزه بیشترین کاربرد را کود شیمیایی دارد.

حتما ببینید

آلو بخارا صنعتی

رسیدن به ثروتی ستودنی با آلو بخارا

موفقیت را نباید تنها با خواندن و مطالعه مزه مزه کرد بلکه باید در مسیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *