دوخت روبالشتی

محصولات پر جاذبه ای که به زندگی ام جلا داد

به نظر من اینکه به چه شیوه ای زندگی کنیم در اختیار خودمان می باشد و من مسیر ثروتمند شدن را انتخاب کردم و با ایده ای پر جاذبه ای کسب و کار خود را در زمینه های زیر آغاز کردم و در این عرصه بسیار موفق عمل کردم و زندگی خود را با ثروت جلا دادم.

دوخت روبالشتی

در ارتباط با دوخت روبالشتی می توان گفت یکی از مهم ‌ترین موضوعات در زمینه پارچه روبالشی، تعداد شانه ها یا همان میزان نخ های بکار رفته در پارچه است. عددی که برای شانه معرفی می‌کنند معمولا برای هر سانتی متر یا متر مربع است. هر چه عدد بزرگتر باشد پارچه کیفیت بهتری خواهد داشت اما همیشه این موضوع درست نیست. درواقع نوع نخی که در بافت پارچه نیز مورد استفاده قرار گرفته، تفاوت زیادی را در کیفیت پارچه ایجاد می کند. بنابراین باید به نوع نخ و مواد بکار رفته در پارچه توجه ویژه‌ای داشته باشید. به معنای دیگر جنس شانه ها، از تعداد شانه ها مهم تر خواهد بود. برای مثال پارچه های نخی پلی استری به راحتی پارچه های نخی خالص نیستند. البته پارچه های نخی خالص خیلی راحت تر تا خورده و چروک می‌شوند.

دوخت روبالشتی

دوخت لباس بلوچی تک دار

برش لباس در هر منطقه از کشور به دلیل تفاوت مدلهای پارچه لباس بلوچی در هر منطقه ممکن است با منطقه های دیگر متفاوت باشد و برش و  دوخت لباس بلوچی تک دار از نمونه های بسیار خاصی است که تنها در منطقه سیستان و بلوچستان انجام می گیرد. تولید کننده انواع این لباس بسیار شیک را با برشی خاص و در انواع رنگ در مدلهای متفاوت تولید و با قیمت بسیار مناسب و ارزان وارد بازارهای خرید و فروش داخلی و خارجی می نماید. همان طور که می دانید در هر قطعه از کشور پهناور ما ممکن است آداب و رسوم خاص وجود داشته باشد که طرز و مدل لباس نیز جزء این آداب است. دوخت و برش لباس بلوچی زنانه نیز مربوط به همین آداب و رسوم می باشد. در شهرهای مختلف کشور می توان انواع لباس و پوشش را مشاهده نمود که دقیقا خاص و مخصوص همان منطقه از کشور است. طراحی و دوخت لباس زنانه بلوچی نیز از همین قانون پیروی می کند. اقلیم و آب و هوای منطقه سیستان و بلوچستان سبب شده تا مردمان این خطه از کشور پوششی خاص داشته باشند.

ادامه مطلب  غول رسیدن به ثروت را با تخمه شکست دادم

دوخت لباس بلوچی تک دار

دمنوش عناب و آویشن

عناب و آویشن هر کدام به تنهایی خواص و فواید زیادی برای سلامتی دارند. اما دمنوش عناب و آویشن و همچنین جوشانده عناب و آویشن، دمنوشی فوق‌العاده برای رقیق کردن خون است و برای افرادی که دچار غلظت خون هستند و همچنین افرادی که نمی‌توانند خون اهدا کنند و نمی‌توانند حجامت کنند، دمنوش عناب و آویشن جایگزینی مناسب است. برای تهیه دمنوش عناب و آویشن دو قاشق چای‌خوری برگ آویشن را به همراه شش عدد عناب داخل قوری بریزید. سپس حدود یک لیوان آب جوش داخل قوری بریزید و حدود ۳۰ دقیقه زمان بدید تا دمنوش عناب و آویشن دم بکشه. وقتی که دمنوش دم کشید، دمنوش رو از صافی رد کنید و به همراه یک قاشق چای‌خوری عسل یا نبات نوش جان کنید.

دمنوش عناب و آویشن

حتما ببینید

آلو بخارا صنعتی

رسیدن به ثروتی ستودنی با آلو بخارا

موفقیت را نباید تنها با خواندن و مطالعه مزه مزه کرد بلکه باید در مسیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *