نحوه پاك كردن خودكار از روی لباس

نحوه پاك كردن خودكار از روی لباس (سریع ترین روش ها)

حتما برای شما هم پیش آمده است که لکه ای از جوهر خودکار روی دیوار یا لباستان افتاده و برای از بین بردن آن با مشکلات زیادی مواجه شده اید. در آن زمان با سردرگمی از خود پرسیده اید که برای پاک کردن جوهر خودکار از روی لباس چه باید کرد؟ مگ سام  تصمیم دارد به شما یاد دهد چگونه با روش های مختلف مواد جوهر خودکار را از روی لباس پاک کنید.

پاك كردن خط خودكار از لباس رنگی با الکل

برای از بین بردن لکه خودکار با الکل کافی است قطعه خودکار را چند دقیقه در الکل بگذارید و سپس با آب بشویید.

می توانید پارچه ای را به الکل آغشته کنید و روی لکه خودکار بزنید تا لکه محو شود. سپس یک پارچه تمیز را با آب سرد خیس کنید و لکه را به آرامی بکشید تا لکه از بین برود. اجازه دهید لباس کاملا خشک شود سپس لکه را با آب بشویید.

از محلول آمونیاک و الکل برای تمیز کردن پارچه های نخی، ابریشمی و پشمی استفاده کنید. دو سهم الکل را با یک سهک آمونیاک مخلوط کنید، سپس قسمت لکه دار لباس را در مخلوط خیس کنید. سپس پارچه ای را به سرکه آغشته کنید و لکه را با آن بمالید و در آخر با آب بشویید.

پاك كردن لكه جوهر خودكار قدیمی از روي لباس با سرکه

۱ فنجان سرکه را با ۲ فنجان شیر مخلوط کنید، سپس لکه خودکار را چند ساعت در آن خیس کنید و سپس با آب بشویید.

لباس ها را در محلول آب گرم و سرکه سفید (یا فقط قسمت لک شده) قرار دهید، بگذارید لباس به مدت ۳۰ دقیقه در آن بماند، سپس آبکشی کنید. اطمینان حاصل کنید که آب نباید داغ باشد زیرا آب داغ لکه ها را برطرف نمی کند.

ادامه مطلب  لباسم اب رفته چیکار کنم؟

نصف قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را با یک قاشق غذاخوری سرکه سفید و آب گرم مخلوط کنید. سپس لباس را در مخلوط قرار دهید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند.

نحوه پاك كردن خودكار از روی لباس 2

نکته: ابتدا یک پارچه سفید زیر لباس و قسمتی از لباس که با جوهر آغشته شده است قرار دهید. اگر لکه جوهر هنوز تازه است و خشک نشده است، باید سعی کنید مقداری از جوهر را با استفاده از یک پارچه جذب کنید.

برای اینکه پارچه رنگ لباس شما را برگرداند، باید پارچه سفید را برای این کار انتخاب کنید.

یک پارچه سفید دیگر بردارید و جوهر اضافی و جوهر باقیمانده را با ضربه زدن روی لکه پاک کنید. به هیچ وجه پارچه را روی لکه نکشید زیرا باعث پخش شدن و پخش شدن لکه می شود. لباس را برگردانید و همین کار را با طرف دیگر لباس تکرار کنید.

پاك كردن خودكار روي پارچه سفید با لوازم آرایشی

برای از بین بردن لکه های لباس می توانید از اسپری مو (تاف) استفاده کنید. اسپری مو جوهر را حل می کند و لکه را از روی لباس پاک می کند. محل لک شده را به گونه ای اسپری کنید که تمام لکه را کاملا بپوشاند. سپس آن را با یک دستمال تمیز بکشید. توجه داشته باشید که نباید پارچه را روی لباس بمالید. قبل از شستن لباس باید لکه پاک شود.

توجه: اسپری مو روی لباس های پلی استر بهترین کارایی را دارد. هرگز از اسپری مو برای از بین بردن لکه های چرم و لباس استات استفاده نکنید.

می توانید از پدهای پاک کننده لاک ناخن برای پاک کردن جوهر و لکه های شیمیایی از روی لباس استفاده کنید. لکه خودکار را با پد پاک کننده ناخن لمس کنید تا محو شود. سپس با یک پارچه تمیز لکه را بکشید تا از بین برود. پس از خشک شدن کامل لباس، محل لکه را با آب بشویید.

ادامه مطلب  بهترین کیف پول و جاموبایلی زنانه [30+ مدل با قیمت و لینک خرید]

نحوه پاك كردن خودكار از روی لباس 3

روش دیگر استفاده از استون است که به عنوان الکل استفاده می شود. استون را روی یک پارچه تمیز بریزید و آن را روی لکه قلم قرار دهید و به آرامی روی آن ضربه بزنید. می توانید یک دستمال کاغذی زیر لباس خود قرار دهید تا جوهر جذب شود. سپس آن را با پارچه ای که با آب سرد مرطوب شده است، بکشید.

برای از بین بردن جوهر خودکار روی لباس با نمک

اگر به محض ریختن جوهر روی لباستان سریع اقدام کنید می توانید به راحتی آن را فقط با کمی نمک پاک کنید. به سادگی روی لکه جوهر تازه را با نمک بپوشانید تا جوهرها جذب نمک شوند. سپس نمک مالیده شده را با احتیاط با استفاده از یک پارچه خیس از روی لباس جدا کنید و مراقب باشید روی قسمت های دیگر لباس نریزد. سپس این کار را یک بار دیگر تکرار کنید تا لکه کاملا پاک شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *