از بین بردن بوی سرکه از روی فرش 2

از بین بردن بوی سرکه از روی فرش با ساده ترین روش

همانطور که افزودن سرکه به محلول تمیزکننده خانه می تواند برای تمیز کردن فرش شما مفید باشد، مصرف بیش از حد آن می تواند بوی تند ایجاد کند و حتی فرش شما را خراب کند.

برای از بین بردن بوی سرکه از فرش خود می توانید از چندین محلول از جمله: استفاده از جوش شیرین، جاروبرقی، پاک کردن با سرکه و استفاده از تفاله قهوه استفاده کنید. لازم به ذکر است که استفاده ترکیبی از این روش ها موثرتر است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

از بین بردن بوی سرکه از روی فرش

دلیل اینکه فرش شما مدام بوی سرکه می دهد به دلیل مقدار سرکه ای است که روی فرش پاشیده شده است. مقدار کمی سرکه برای رفع بو کافی است، اما اگر زیاد روی فرش پاشیده شود، متراکم شده و در الیاف گیر می کند.

با ته نشین شدن سرکه در فرش، آن را مرطوب نگه می دارد و کثیفی و باکتری را جذب می کند. علاوه بر این باعث ایجاد کپک و کپک روی فرش می شود که حتی پس از تمیز کردن فرش شما را خراب می کند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که هنگام پاشیدن محلول سرکه روی فرش خود مراقب باشید. با این حال، اگر به طور تصادفی بیش از حد اسپری کردید، ادامه دهید و آن را تمیز کنید.

برداشتن سرکه اضافه

اولین کاری که باید انجام دهید این است که سرکه اضافی را پاک کنید. رنگ آمیزی یک تکنیک عالی است که برای استخراج رطوبت و همچنین شستشوی لکه ها از فرش استفاده می شود.

ادامه مطلب  قیمت خرید مبل راحتی ارزان [30+ مدل از راحت ترین مبل های بازار]

برداشتن سرکه  شامل استفاده از یک پارچه کمی مرطوب و فشار دادن آرام ناحیه لکه شده است. وقتی پارچه با لکه تماس پیدا می کند، با هر فشار آن را پاک می کند.

این کار از الیاف فرش در برابر سایش و پارگی محافظت می کند. این یک تکنیک موثر برای فرش خشک است. برای از بین بردن سرکه، بررسی کنید که فرش هنوز مرطوب باشد.

اگر چنین است، پس نیازی به خیس کردن پارچه نیست. فقط یک پارچه تمیز بردارید و باقی مانده سرکه را پاک کنید. این عمل را چندین بار تکرار کنید تا حداکثر مقدار سرکه از بین برود.

از بین بردن بوی سرکه از روی فرش

از جوش شیرین استفاده کنید

مرحله بعدی استفاده از جوش شیرین است. درست مانند سرکه، جوش شیرین نیز برای از بین بردن رطوبت و بو از فرش استفاده می شود. در این صورت می توان از آن برای از بین بردن سرکه اضافی و همچنین از بین بردن بوی سرکه از فرش استفاده کرد.

فرآیند ساده است، فقط جوش شیرین را روی نواحی با سرکه فراوان بپاشید و بگذارید حدود یک ساعت بماند. جوش شیرین این کار را انجام می دهد و بوی سرکه و سرکه را از فرش پاک می کند و آن را بدون بو می کند. اگر احساس کردید که بو از بین نمی رود، این عمل را تکرار کنید و بگذارید یک شب بماند.

جارو برقی

مرحله آخر حذف جوش شیرینی است که سرکه اضافی را در خود نگه می دارد. جاروبرقی در این مرحله ضروری است زیرا باقیمانده جوش شیرین می تواند کثیفی را جذب کند و رطوبت را روی فرش به دام بیاندازد.

ادامه مطلب  خرید بهترین مدل های بند رخت دیواری [20 مدل کاربردی و شیک]

این باعث جذب باکتری ها می شود زیرا فرش خشک نمی شود که در نهایت منجر به رشد کپک می شود. مطمئن شوید که جوش شیرین را کاملا با جاروبرقی خارج کنید و اگر به نتیجه دلخواهتان نرسیدید، این کار را تکرار کنید.

 

 استفاده از پودر قهوه

ترفند دیگری که می توانید از آن استفاده کنید این است که تفاله قهوه را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. ثابت شده است که تفاله های قهوه بوی دود و سیگار را از فرش ها، دیوارها، ماشین ها و غیره پاک می کند. استفاده از تفاله قهوه می تواند به از بین بردن بوی سرکه از فرش شما در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کند.

الکل

مالیدن الکل برای از بین بردن بوی سرکه از فرش به خوبی عمل می کند. مقداری الکل روی پارچه بریزید و محل را بمالید تا ناپدید شود. همچنین می توانید الکل مالشی را مستقیماً روی قسمت مرطوب بریزید، اما مراقب باشید که فرش بیش از حد اشباع نشود زیرا این کار می تواند به الیاف فرش آسیب برساند.

نمک

یکی دیگر از راه حل های رایج نمک است. آن را روی ناحیه مرطوب بریزید و اجازه دهید حدود ۱۵ دقیقه بماند، سپس آن را با جاروبرقی بکشید. پس از انجام این کار حتما کیسه یا فیلتر جاروبرقی خود را تمیز کنید، زیرا نمک می تواند باعث ایجاد آشفتگی بزرگ شود.

آمونیاک

برای از بین بردن بوی سرکه از فرش می توانید از پاک کننده های حاوی آمونیاک استفاده کنید. مقداری آمونیاک را با آب گرم مخلوط کرده و روی محل لکه دار سرکه فرش خود بریزید. چند دقیقه صبر کنید قبل از اینکه رطوبت اضافی را با یک پارچه یا حوله تمیز پاک کنید.

ادامه مطلب  از بین بردن بوی شیر روی مبل [با 3 روش جادویی]

 

حتما ببینید

مدل کوسن پولکی

کوسن پولکی [۱۳۰+ مدل طلایی و نقره ای قلبی]

دوخت روکش کوسن یا دوخت کوسن با پارچه پولک در رنگ های مختلف مانند الگوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *