با آجرهای نسوزآتش فقر را خاموش کردم

با آجرهای نسوزآتش فقر را خاموش کردم

زمانی که از وضعیت بد مالی خود به شدت ناراضی بودم شروع به فعالیت در حوزه ی انواع آجر نسوز کردم و خوشبختانه این محصولات مانند آبی بود بر روی آتش بی پولی ام و من توانستم به درآمد برسم. این محصولات به دلیل داشتن ویژگی های خاص خود بسیار محبوب بودند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

آجر نسوز آذرخش

روش های مختلفی وجود دارد که می توان آجر را دسته بندی کرد. به عنوان مثال ، شما می توانید آجر نسوز آذرخش را به نوع تولید “روبرو” (در معرض) در مقابل “پشت” (ساختاری و پنهان از نظر دید) ، با توجه به نحوه تولید آنها تقسیم کنید: “بدون آتش” (هوادهی شده) و “اخراج” ( اجاق گاز پخته شده) ، یا با استفاده از آن: آجرهای “معمولی” (برای ساخت و سازهای مسکونی استفاده می شود) و آجرهای “مهندسی” (مورد استفاده در پروژه های عمرانی بلندتر).

آجرها را می توان با توجه به ویژگی های مختلف طبقه بندی کرد ، اما دسته ها با هم همپوشانی دارند و طبقه بندی – گرچه بسیار توصیفی است – ناقص است.

آجرها را می توان بر اساس شکل آنها نیز دسته بندی کرد:

توخالی تقریباً یک سوم وزن آجرهای معمولی را دارند ، برای دیوارهای جدا کننده غیر باربر.

آجر نسوز آذرخش

آجر نسوز اصفهان

آجرهای سفالی سوخته به شکل کلاسیک آجر است که با فشار دادن خاک رس مرطوب به قالب ، سپس خشک شدن و آتش زدن در کوره ایجاد می شود. آجر نسوز اصفهان ساختمانی بسیار قدیمی است و در بسیاری از سازه های باستانی جهان یافت می شود. از نظر ظاهری ، این آجرها بلوک های جامد از خاک رس سخت شده ، معمولاً به رنگ قرمز هستند.

ادامه مطلب  تغییر دیدگاهم مرا میلیونر کرد

آجرهای سفالی سوخته به طور معمول در چهار کلاس فروخته می شوند که کلاس اول بهترین کیفیت و مقاومت را دارند. این آجرهای رسی سوخته درجه یک هیچ نقص قابل توجهی ندارند و طبیعتاً هزینه آنها بیشتر از طبقات پایین است.

هنگامی که از آجرهای سفالی سوخته در دیوارها استفاده می شود ، نیاز به گچ کاری یا رندر با ملات دارند . موارد استفاده برای آجرهای سفالی سوخته شامل دیوارهای سنگ تراشی ، پی ها و ستون ها است.

آجر نسوز اصفهان

آجر نسوز تکسچر

آجرهای آهک شنی (که به آن آجرهای سیلیکات کلسیم نیز گفته می شود) با مخلوط کردن شن ، خاکستر بادی و آهک ساخته می شوند. رنگدانه ها نیز ممکن است برای رنگ اضافه شوند. سپس مخلوط تحت فشار قالب گیری می شود تا آجر نسوز تکسچر تشکیل شود. آجرهای آهک شنی به روش آجرهای سفالی سوخته در کوره ساخته نمی شوند. در عوض ، مواد با واکنش شیمیایی به هم پیوند می خورند که در اثر خشک شدن آجرهای مرطوب در اثر فشار و گرما اتفاق می افتد. آجرهای آهکی ماسه مزایایی از جمله:

  • شکل آنها یکنواخت است و پایان صاف تری دارد که نیازی به گچ کاری ندارد.
  • آنها مقاومت بسیار خوبی برای سازه های تحمل بار ارائه می دهند.
  • آنها به جای رنگ قرمز مایل به قرمز خاکستری هستند. رنگدانه های مختلفی را می توان برای اهداف تزئینی اضافه کرد.
  • در هنگام ساخت به ملات کمتری نیاز است.
  • لبه ها مستقیم و دقیق هستند و ساخت را آسان تر می کنند.
  • آنها نمک و مواد معدنی را در ظاهر آجر ایجاد نمی کنند.
ادامه مطلب  رها شدن از فقر مرا به این فکر وا داشت

آجرهای آهک ماسه اغلب در پایه ها و دیوارهای سازه ای ، آجر و ستون های در معرض ، و هنگامی که رنگدانه اضافه می شود ، برای مصارف زینتی استفاده می شود.

آجر نسوز تکسچر

حتما ببینید

آلو بخارا صنعتی

رسیدن به ثروتی ستودنی با آلو بخارا

موفقیت را نباید تنها با خواندن و مطالعه مزه مزه کرد بلکه باید در مسیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *