ساعت دیواری چوبی

ساعت دیواری چوبی

ساعت دیواری چوبی نمونه‌های مختلف ساعت دیواری را که تمامی یا بخشی‌های کلی ساختار آن‌ها از متریال چوب ساخته شده است را شامل می‌شود و از نظر جذابیت بصری و حس و حال آشنا و گرمی که دارد برای خیلی از افراد جذاب است. الهام از طبیعت اصلی‌ترین دلیلی است که افراد را برای خرید محصولات در این دسته متقاعد می‌کند؛ مسئله‌ای که فقدان آن در زندگی شهری کاملاً حس می‌شود و عموم طراحان دکوراسیون داخلی یا کاربران معمولی‌تر تمایل دارند بخشی از این کمبود را از طریق اضافه کردن المان‌های بصری ریز و درشت طبیعی به محیط پیرامون خود جبران کنند. از این نظر ساعت دیواری چوبی به عنوان یک جزء تزئینی که نسبت به سایر اجزا دکوراسیون به دلیل نیاز افراد به مطلع شدن از زمان بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد، انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد. انواع طرح‌ها و روش‌های مختلف ساخت ساعت دیواری چوبی با هدف پوشش شایسته‌تر این امکان شکل گرفته است، به همین دلیل در فروشگاه کرمان استور هم انواع و طرح‌های مختلف ساعت دیواری در این دسته ارائه شده و می‌تواند پاسخگوی نیازهای سلایق مختلف در این زمینه باشد.

ساعت دیواری چوبی

نقش و اهمیت ساعت دیواری چوبی MDF در تزئین دکوراسیون داخلی

ساعت دیواری چوبی یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌ها برای تجهیز کردن محیط‌های مختلف دکوراسیون داخلی به ساعت دیواری است و این جذابیت دلایل مختلفی دارد. مهم‌ترین دلیلی که استفاده از متریال چوب را برای ساخت این نوع تجهیزات با کاربری دوجانبه تزئینی و کاربردی مناسب می‌کند، تأثیرات بصری ویژه آن است. به‌طورکلی وسایل ساخته شده با استفاده از چوب ظاهری خاص دارد و طبق ارزشی که انسان برای طبیعت و یکی از مهم‌ترین اجزای آن یعنی درخت قائل است، عموم افراد به آن‌ها به چشم وسایلی ارزشمند نگاه می‌کنند. به عبارت دیگر این جزء کاربردی همیشه در دکوراسیون و محیط‌های داخلی مختلف جایگاه یک پیشنهاد خلاقانه را پیدا می‌کند. گیاهان، سنگ‌ها، اجسام سخت طبیعی مانند مرجان‌ها و صدف‌ها و… از جمله متریال‌های طبیعی و با ارزشی است که استفاده از آن در فضای پیرامون ما متداول شده است اما در میان این متریال طبیعی چوب امکانات متنوع‌تری در اختیار طراحان اجزای مختلف دکوراسیون قرار می‌دهد.
جدا از این بحث کلی در مورد ارزش ذاتی متریال طبیعی در ساخت وسایل مختلف، بحث حفظ طبیعت و کمک به تداوم چرخه محیط زیست هم مطرح است، موضوعی که نظر خیلی از افراد با این دغدغه را در مورد خرید و استفاده از وسایلی که با استفاده از چوب و قاعدتاً قطع درختان و آسیب به محیط زیست ساخته شده را به خود جلب کرده است. در همین راستا و به خصوص برای ساخت ساعت دیواری چوبی، MDF به عنوان ساختار متفاوتی از چوب انتخاب خوبی به نظر می‌رسد. این متریال که از طریق جمع‌آوری ضایعات چوب و بهینه‌سازی آن‌ برای ساخت صفحه‌های چوبی تهیه می‌شود، دغدغه‌های مختلف در مورد محیط زیست را بر طرف می‌کند و جدا از آن در زمینه‌های دیگر مانند برش پذیری خوب، تنوع طرح و جلوه بصری، دوام و سازگاری با عوامل مخرب محیطی و البته قیمت، متریال مناسبی است و از آن در ساخت ساعت دیواری هم استفاده زیادی می‌شود.

ادامه مطلب  قیمت خرید مبل راحتی ارزان [30+ مدل از راحت ترین مبل های بازار]

انواع ساعت دیواری چوبی

انواع ساعت دیواری چوبی

بهترین رویکرد برای شناخت انواع مختلف این تزئینات کاربردی در دکوراسیون داخلی، آشنایی با روش‌های مختلف ساخت ساعت دیواری چوبی است. برای ساخت این وسایل از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود که به جذاب‌ترین آن‌ها در زیر اشاره شده است.

ساعت دیواری چوبی برش لیزری

برای ساخت این نوع ساعت معمولاً از ورق‌های MDF و دستگاه‌های برش لیزی استفاده می‌شود. این نوع از ساعت‌های دیواری چوبی را می‌توان هم به صورت کلاسیک و همراه با پس‌زمینه و هم به صورت خلاقانه و بدون پس زمینه ساخت. مدل‌های خلاقانه این نوع ساعت دیواری در واقع شامل اعداد و نشانه‌های خوانش ساعت و یک یا چند المان تزئینی دیگر مانند حروف، نوشته‌ها، اشکال و… می‌شود و چون به دیوار یا پس‌زمینه قرارگیری ساعت چسبانده می‌شود، بخشی از محیط شده و به ایجاد یکدستی در دکوراسیون کمک زیادی می‌کند.

ساعت دیواری چوبی معرق

هنر معرق‌کاری یکی از صنایع دستی مهم ایرانی است که به‌طور مستقیم با چوب سروکار دارد. خروجی متداول این هنر معمولاً تابلوهای تزئینی است و زمانی از آن برای ساخت ساعت دیواری استفاده شود که هدف، ساخت یک ساعت دیواری شکیل با ارزش‌های ذاتی و مضاعف یک تابلوی معرق سنتی باشد و به همین دلیل قطعاً جذابیت‌های زیادی دارد.

ساعت دیواری چوبی ترکیبی

از دیگر ویژگی‌های قابل توجه متریال چوب در ساخت وسایل مختلف در دکوراسیون، ترکیب‌پذیری عالی آن با سایر متریال و مصالح مانند فلز، سنگ، پلاستیک و… است. در این روش ساخت ساعت دیواری از متریال متفرقه معمولاً به عنوان قاب یا سایر المان‌های جزئی استفاده می‌شود تا تأثیر بصری چوب کاهش پیدا نکند. در این میان ترکیب چوب با سنگ و همین‌طور ترکیب چوب با فلز در دسته انتخاب‌های هوشمندانه و اصولی قرار می‌گیرد و در فروشگاه کرمان استور هم نمونه‌های مختلف آن قابل خریداری است.

ادامه مطلب  +30 مدل پردهای تصویری آشپزخانه

ساعت دیواری چوبی رزینی

یکی دیگر از روش‌های ساخت ساعت دیواری با استفاده از چوب، ساعت‌های چوبی و رزینی است. این نوع از ساعت‌ها در واقع از یک یا چند قطعه چوبی (غالباً با ظاهر طبیعی و بدون کم‌ترین میزان پرداخت) تشکیل شده که توسط رزین و جلوه‌های مختلف رنگی قالب‌گیری شده و اشکال مختلف دایره‌ای، مربعی، نامنظم و… را تشکیل می‌دهد.

راهنمای خرید ساعت دیواری چوبی

راهنمای خرید ساعت دیواری چوبی

با توجه به تنوع بالا و جذابیت ذاتی که انواع ساعت دیواری چوبی دارد، خرید آن مد نظر خیلی از افراد قرار می‌گیرد. در همین زمینه فروشگاه کرمان استور دسته‌بندی جداگانه‌ای به این گروه از محصولات اختصاص داده که می‌تواند حاوی گزینه‌های مناسب هر نوع سلیقه‌ای باشد. در همین خصوص و با هدف بهینه‌تر کردن فرآیند خرید لازم است که افراد با برخی از نکات مهم در زمینه خرید ساعت دیواری چوبی آشنا شوند که در زیر به دو مورد مهم اشاره شده است.

  1. استفاده از قطعات چوب طبیعی از نظر بصری برای خیلی از افراد جذابیت دارد، اما نکته مهم در زمینه خرید این دسته از محصولات اطمینان از ماندگاری کیفیت چوب این ساعت‌ها است. چوب به شکل طبیعی در برابر عواملی مانند رطوبت، حشرات، آلودگی‌های محیطی و… مقاومت پایینی دارد، بنابراین وقتی‌که در قالب محصولی مانند ساعت دیواری استفاده می‌شود، لازم است با مواد دیگری از جمله مواد پلیمری و رنگ‌ها تقویت شود. در همین زمینه فروشگاه کرمان استور اطمینان‌های لازم را با در نظر گرفتن گارانتی سه ساله برای اکثر محصولات ارائه می‌دهد.
  2. در زمان خرید این محصول تمرکز بیشتر افراد به کیفیت‌های ظاهری ساعت است، درحالی‌که کیفیت موتور ساعت هم اهمیت دارد و باید به آن توجه شود.
ادامه مطلب  میز ناهار خوری نقلی [150+ مدل]

 

حتما ببینید

مدل کوسن پولکی

کوسن پولکی [۱۳۰+ مدل طلایی و نقره ای قلبی]

دوخت روکش کوسن یا دوخت کوسن با پارچه پولک در رنگ های مختلف مانند الگوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *